חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.13% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.43%. מבין הסקטוריאליים בלטו מדדי הטכנולוגיה, הנפט והגז שעלו קרוב ל – 2%

מערכת ספונסר 01/01/2020 18:02

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים נאות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.13% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.43%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.80% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את העליות מדדי הטכנולוגיה שעלו קרוב ל – 2% ומדד הנפט והגז שעלה כ – 1.90%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, הראל השקעות, אמות, קבוצת עזריאלי ונכסים ובנין, בעלייה. מניות לאומי, שיכון ובינוי ואלוני חץ, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מגדלי תיכון שעלתה כ – 4.29% ואחריה עלו מניות אנרג’יקס, פוקס, אנלייט אנרגיה, שפיר הנדסה, אנלייבקס, מטריקס ודור אלון שעלתה כ – 3.29%.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פרטנר שירדה כ – 2.6%, ואחריה ירדו מניות שיכון ובינוי, אלקטרה צריכה, פתאל החזקות, סלקום, אורמת טכנו, טבע שירדה כ – 1.43% ופרשמרקט שירדה כ – 1%.

היקף המסחר היום עמד על כ – 925 מיליון ₪.

המסחר בארה"ב ובאירופה הושבת היום לרגל פתיחת השנה החדשה.

קופות הגמל השיגו בשנת 2019 תשואה ממוצעת של 1% כל חודש. הקופות המנייתיות השיגו תשואה שנתית של כ - 22.9%. התשואות נבעו מעליות שערים בכל אפיקי ההשקעה המרכזיים. האפיק שמיתן את העליות היה המט"ח בכל הקשור להשקעות בחו"ל.

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה היום: "כלכלת ישראל צפויה לצמוח בשנת 2020 בכ - 3%. שיעור האבטלה נמוך, המשך עליית השכר במשק, המטבע החזק (ושעוד יתחזק), האינפלציה והריביות הנמוכות ימשיכו לתת רוח גבית לצריכה הפרטית".

 פרשקובסקי זכתה במכרז מחיר למשתכן בחיפה. החברה תבנה 378 יחידות דיור בהשקעה של כ - 62 מיליון ₪. בכוונת החברה לממן את העסקה מהון עצמי או באמצעות מימון בנקאי.

המדינה תממן הקמת מאות טורבינות רוח בצפון הארץ. משרדי האנרגיה, הביטחון, האוצר ורשות החשמל, חתמו על הסכם מסגרת למימון משותף של כ - 250 מיליון ש"ח, כדי לאפשר הקמת טורבינות תוך שמירה על צרכי הביטחון.

המלצות דיסקונט לשנת 2020 מתמקדות בנדל”ן ובתי זיקוק; "חגיגת הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בעליות בשוק המניות המקומי, אם כי אלו צפויות להיות מתונות ביחס ל - 2019 ועשויות להגיע עד ל - 10%".

פארמוקן מעריכה שהכנסות החברה ב - 2019 גדלו בכ - 40%. על פי ההערכות, ההכנסות הסתכמו ב - 20.5 מיליון ₪. החברה פתחה הבוקר את המסחר לרגל כניסתה לבורסה והיכללותה במדדים.

 קדימהסטם דיווחה על תוצאות טובות בקבוצת הטיפול הראשונה בניסוי במחלת ALS. נצפתה האטה משמעותית בקצב הידרדרות המחלה לאורך תקופה של 3 עד 4 חודשים לאחר מתן הטיפול. חולה ראשון כבר גויס לקבוצת הטיפול השלישית שתבחן את יעילות הטיפול לאורך זמן.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 144 מיליון דולר לאספקת תחמושת קלה. החוזה, עם משרד הביטחון הישראלי, נחתם לחמש שנים וביצועו יחל בשנת 2021. הוא מהווה המשך לחוזה רב שנתי של החברה מול משרד הביטחון.

 אליום מדיקל מפרסמת הערכות מקדמיות על המכירות ברבעון הרביעי 2019; המכירות המוערכות של קו הסטנטים בשלושת החודשים האחרונים צמחו ב - 49% לעומת התקופה המקבילה והסתכמו ב - 3 מיליון ₪.

מגדלי הים התיכון רוכשת קרקע ליד צומת מסובים תמורת כ - 180 מיליון שקל. החברה מתכוונת להקים במקום בית דיור מוגן עם כ - 500 יחידות דיור. בנוסף יוקמו במתחם גם מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים.

פרטנר שוקלת גיוס הון במניות לציבור בהיקף של כ - 250 מיליון ₪. המכרז המוסדי ייערך ביום חמישי. במסגרת המהלך החברה תנפיק גם מניות לגורמים ישראליים באמצעות הקצאה פרטית.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה