מגדלי הים התיכון רוכשת קרקע ליד צומת מסובים תמורת כ-180 מיליון שקל

החברה מתכוונת להקים במקום בית דיור מוגן עם כ-500 יחידות דיור; בנוסף יוקמו במתחם גם מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים

חדשות ספונסר 01/01/2020 09:41

א+א-

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, ממשיכה במגמת התרחבות ומדווחת על זכייתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת מקרקעין, המיועדים להקמת בית דיור מוגן בשכונת פארק איילון באור יהודה, בקרבת צומת מסובים. המקרקעין כוללים זכויות לכ-87 אלף מ"ר של שטח בנוי, והרשת מתכוונת להקים עליהם בית דיור מוגן אשר יכלול עד 500 יחידות דיור ויהיה הגדול ביותר של הרשת ובענף כולו, לצד מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים. תמורת המקרקעין תשלם מגדלי הים התיכון כ-180 מיליון שקל, בתוספת מע"מ, וכן כ-29 מיליון שקל בגין הוצאות פיתוח.

 

נכון להיום, מפעילה מגדלי הים התיכון 7 בתי דיור מוגן, ובחודש מאי האחרון היא החלה גם בעבודות ההקמה של בית הדיור המוגן ברחובות, הצפוי לכלול 250 יחידות דיור, לצד מחלקה סיעודית, בשטח בנוי כולל של כ-35 אלף מ"ר.

 

מעבר לכך, פועלת מגדלי הים התיכון בשנים האחרונות להרחבת מעגל השירותים שהיא מספקת לקהלי היעד שלה. בין היתר, הקימה החברה קרן השקעות, המתמחה בטכנולוגיות ובמיזמים שמטרתם שיפור איכות החיים של בני הגיל השלישי. בנוסף, החלה הרשת לפעול בעולמות הצרכנות לבני הגיל השלישי ובין היתר רכשה אשתקד מועדון צרכנות "קלאב 50", הפונה לבני הגיל השלישי ומאגד עבורם הטבות שונות בתחומי הצרכנות הרלבנטיים.

 

רשת מגדלי הים התיכון סיכמה את תוצאותיה הכספיות לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 עם עלייה בשיעורי התפוסה של הבתים בגני תקווה ובירושלים, הנמצאים בעיצומם של שלבי האכלוס והשיווק, לצד צמיחה דו-ספרתית בהכנסות. הרשת מציגה תזרימי מזומנים מפעילות שוטפת גבוהים בשנים האחרונות כפועל יוצא מאכלוס הבתים החדשים. לחברה קופת מזומנים בהיקף של כ-300 מיליון שקל, וההון עצמי שלה עומד על כ-936 מיליון שקל. כמו כן, לחברה מיסים נדחים בהיקף של כ-382 מיליון שקל, כך שההון העצמי של הרשת בתוספת מיסים נדחים מסתכם בכ-1.32 מיליארד שקל.

 

בשנים האחרונות חילקה הרשת דיבידנד שנתי לבעלי מניותיה בהיקף של כ-50 מיליון ש"ח לשנה.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו שמחים להודיע היום על זכייתנו במכרז לרכישת מקרקעין להקמת בית הדיור המוגן התשיעי של הרשת במיקום מרכזי באזור צומת מסובים. הבית שיוקם יתווסף לבית ברחובות, הנמצא בימים אלה בשלבי הקמה ושיווק, והצפוי לכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית.

 

לאחר השלמת הקמת הפרויקטים תימנה רשת מגדלי הים התיכון כ-2,400 יחידות דיור, תנהל 9 בתי דיור מוגן ותחזק את מיצובה כחברה המובילה בישראל בתחום. העסקה הנוכחית הינה נדבך נוסף במסגרת הפיתוח העסקי של הרשת, שנועדה לתמוך בהיערכותנו לעלייה העקבית והמתמדת בביקוש לדיור מוגן, הנרשמת בישראל בשנים האחרונות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה