חדשות שוק ההון

ברנד: פלגז מוכרת את הקרקע בניצני שלום ב-25.5 מיליון ₪

החברה צפויה לרשום רווח הון של כ-10 מיליון שקל אחרי מס בשנת 2020 בכפוף להשלמת העסקה

חדשות ספונסר 31/12/2019 14:59

א+א-

יצרנית המתכות ברנד, הפועלת בתחומי התשתיות האנרגיה והביטחון,  ונמצאת בבעלות קרן קדמה קפיטל (59%), מדווחת היום כי חברת הבת פלגז התקשרה בהסכם למכירת זכויותיה במקרקעין באזור התעשיה ניצני שלום (הנמצא בין כביש 6 לטולכרם, בסמוך למחלף ניצני עוז), שבו פעלת החברה, בתמורה ל-25.5 מיליון ₪.

 

את התמורה תקבל פלגז בשני תשלומים. התשלום הראשון בסך 10 מיליון ₪ יועבר עם חתימת הסכם המכר ויוחזק בנאמנות עד לרישום שעבוד על הזכויות לטובת הקונה. התשלום השני בסך 15.5 מיליון ₪ ישולם בעת מסירת השטח וקבלת כל האישורים הנדרשים, ב-1.7.2020

 

פלגז תפקיד 4.2 מיליון ₪ מתוך יתרת התמורה לצורך הבטחת תשלומי מיסים, היטלים, אגרות וארנונות החלות על המקרקעין. סכומי הנאמנות ישתחררו ויועברו לפלגז עם העברת האישורים הנדרשים לקונה בהתאם לתנאי ההסכם.

 

בכפוף להשלמת העסקה צפויה ברנד לרשום רווח הון של כ-10 מיליון שקל אחרי מס בשנת 2020, אשר יצטרף לרווח מצטבר של כ-9 מיליון שקל מפעילות נמשכת (בנטרול השפעת חברת הבת כארמור) ברבעון השני והשלישי של 2019. העסקה מותנית בקבלת אישור המינהל האזרחי, עד סוף ינואר 2020.

 

גלעד הלוי, יו"ר ברנד תעשיות, אמר: "אנו שמחים לדווח על מכירת המקרקעין של חברת פלגז בסכום כולל של 25.5 מיליון שקל. מכירה זו מצטרפת לארועי השנה אשר התרחשו בחברת הבת כארמור אשר הביאו לרווח מצטבר בברנד מפעילות נמשכת של כ-9 מיליון שקל ברבעון השני והשלישי של 2019.

 

כמו כן, מצטרפת המכירה למהלך גיוס אשר בוצע לאחרונה בברנד באמצעות הצעה פרטית אשר בעקבותיה הפך בית ההשקעות מור לבעל עניין בחברה. ברנד מודעת לחשיבות המיקום הגיאוגרפי של פלגז ללקוחותיה ותעדכן בכל התפתחות שתהיה בנושא זה. אנו נמשיך לפעול במטרה להצמיח את ברנד ולקדם את פעילויותיה בתחומי המתכת והפלדה."

 

בנוסף, מדווחת ברנד כי בחרה שלא למכור את חברת פלגז והיא מפסיקה את המשא ומתן אותו ניהלה למכירת מניות החברה. על פי הודעת החברה, פעילות פלגז צפויה להימשך גם לאחר מכירת שטח המקרקעין שבבעלותה.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה