חדשות שוק ההון

יום המסחר האחרון ב-2019 מתנהל בעליות שערים בהובלת מניות הנפט

הזרמת הגז מאסדת לוויתן החלה הבוקר, רציו מזנקת 5.4%; מדד הבנקים עולה 0.5%; אופקו יורדת 1% וסוגרת את פער הארביטראז’; החוזים בניו יורק נסחרים ביציבות

מערכת ספונסר 31/12/2019 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים, בניגוד למגמה בעולם. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות ובניו יורק נרשמה סגירה שלילית. ביפן לא מתקיים היום מסחר ויתר הבורסות באסיה מציגות נטייה לירידות. באנגליה ובצרפת יתקיים היום מסחר מקוצר לרגל השנה החדשה. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בירידות שערים. עם זאת, מדד הנפט והגז עלה כמעט 2%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער חיובי של 1.50%, מניית כיל בפער חיובי של 1.22%, מניית אופקו הלת’ בפער שלילי של 1.46% ומניית טבע מערכות בפער שלילי של 0.48%.

 רציו יהש דיווחה הבוקר כי היום, החלה הזרמת הגז הטבעי ממאגר לוויתן לצורך אספקתו ללקוחות. היקף קיבולת הזרמת הגז הטבעי צפוי לעלות בהדרגה ובקרוב תחל אספקתו למצרים.

מסקירת מיטב דש שפורסמה אתמול: "היקף החובות במשק גדל באחרונה בקצב גבוה; מעל 100 מיליארד ₪ בשנה. בשנה האחרונה בלט במיוחד גידול חובות הממשלה. למרות זאת, פרמיית הסיכון של ישראל ירדה לרמה הנמוכה היסטורית".

צ’ק-קאפ דיווחה אמש על תוצאות חיוביות בניסוי Pilot בארה”ב במערכת ה- C-Scan. החברה מתקדמת לקראת הגשת IDE ל -FDA . צ’אק קאפ מתכוונת להתחיל ניסוי Pivotal בארה"ב בסוף שנת 2020.

מגוריט רכשה 124 דירות ב - 311 מיליון שקל. החברה דיווחה היום על שתי עסקאות רכישה, האחת ביפו כוללת 99 דירות ושטחי מסחר בתמורה ל - 256 מיליון ₪ והשניה בקרית אונו, שם רכשה 25 דירות ממצלאווי תמורת 55 מיליון ₪.

סול ג’ל מציגה תוצאות חיוביות בניסוי לטיפול באקנה: יעדי הניסוי הושגו והתרופה הביאה לשיפור מובהק אצל נבדקים הסובלים מאקנה. המוצר יוגש לאישור ה –FDA במחצית השניה של 2020.

דיסקונט משלים את סבב המינויים ואת השינוי הארגוני בהנהלת הבנק. הבנק מקים חטיבה חדשה, חטיבת תפעול ונכסים, בניהולו של אסף אלדר שימונה לחבר הנהלה. אורית כספי תמונה לראש חטיבת משאבי אנוש.

מצלאוי מכרה מחצית מזכויותיה בשלב ב’ של פרויקט עלית ברמת גן תמורת 25 מיליון שקל. עם השלמת העסקה, מצלאווי צפויה להכיר ברווח גולמי בסך של כ - 8 מיליוני שקל; החברה תישאר עם אחזקות של כ- 30% בפרויקט לאחר המכירה

 המשביר 365 בוחנת הנפקת אג”ח של חברת הבת, המשביר בתי כלבו. בנוסף, החברה תמיר 43 מיליון ₪ מתוך החוב של חברת הבת, להון מניות שישועבדו לנאמן למחזיקי אג"ח סדרה ד’ וסדרה ה’.

 אאורה מרחיבה את פרויקט הפינוי בינוי שלה ביהוד. החברה מסמנת את יהוד - מונסון כיעד אסטרטגי של החברה באזורי הביקוש. במתחם עתידים לקום בניינים חדשים בני כ - 14 קומות, ובסה"כ כ - 550 יחידות דיור, שטחים ציבוריים ומבני ציבור.

רשות התחרות שוקלת להטיל קנס של כ - 8 מיליון ₪ על חברת SOS אנרגיה. לטענת הרשות, החברה ביצעה פעולות שנועדו להקשות על תחרות בשוק תדלוקי השטח. הרשות שוקלת הטלת עיצומים כספיים גם על בכיר בחברה בסך של 400 אלף ₪.

שיא כל הזמנים נמדד בכניסות תיירים לישראל ב – 2019. 4.55 מיליון תיירים הגיעו השנה לארץ, גידול של כ - 11% לעומת שנת 2018. סך ההכנסות מתיירות נכנסת הסתכם ב - 23 מיליארד ₪.

 מנרב מוכרת למגוריט פרויקט מגורים ומסחר ביפו תמורת 219 מיליון ₪. על השטח אמורים לקום שני בנייני מגורים עם 99 יחידות דיור. החברה פועלת להגדלת כמות יחידות הדיור בפרויקט ל - 117 יחידות.

טוגדר חתמה על הסכם עם סיטרין להשקעה של 700 אלף דולר בקנאבליס. הצדדים יפעלו להנפיק את קנאבליס בבורסה בארה"ב או בקנדה או בורסה אחרת. לסיטרין יוענקו גם אופציות במחיר מימוש של 4.5 ₪.

 קסטרו סוגרת את רשת אקססורייז ומפסיקה את פעילות לאדילה אונליין. ההחלטה מגיעה כתוצאה מאסטרטגיית החברה להתמקדות במותגי הליבה של הקבוצה והיפרדות מפעילויות שאינן רווחיות מספיק.

ביקושי יתר של למעלה מ - 1.3 מיליארד ₪ נרשמו בגיוס אג”ח של כיל. החברה השלימה אמש את השלב המוסדי בגיוס אג"ח סדרה ז’. החברה בחרה להיענות להצעות בהיקף של 380 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה