המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.29% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.27%. מבין הסקטוריאליים בלט לשלילה מדד הפיננסים שירד כ – 0.53%. מדד הנפט והגז זינק

מערכת ספונסר 30/12/2019 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.29% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 0.27%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.91% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את הירידות מדד הפיננסים שירד כ – 0.53%. מדד הנפט והגז בלט לחיוב כשטיפס כ – 1.91%. מדד הביומד עלה כ - 0.6%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, ישראמקו יהש, בזן, כיל ונכסים ובנין, בעלייה. מניות אלביט מערכות, טבע ולאומי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב נפטא שעלתה כ – 4.66% ואחריה עלו מניות שיכון ובינוי, פרשמרקט, רציו יהש, ישראל קנדה, פוקס, תמר פטרוליום ופרטנר.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ארקו החזקות שירדה כ – 11.43%, ואחריה ירדו מניות פלסאון תעשיות, לייבפרסון, מגדלי תיכון, אבגול, סאמיט, אנלייבקס וצור.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.55 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות וגם באירופה מסכים אדומים.

מסקירת מיטב דש שפורסמה היום: "היקף החובות במשק גדל באחרונה בקצב גבוה; מעל 100 מיליארד ₪ בשנה. בשנה האחרונה בלט במיוחד גידול חובות הממשלה. למרות זאת, פרמיית הסיכון של ישראל ירדה לרמה הנמוכה היסטורית".

צ’ק-קאפ מדווחת היום על תוצאות חיוביות בניסוי Pilot בארה”ב במערכת ה- C-Scan. החברה מתקדמת לקראת הגשת IDE ל -FDA . צ’אק קאפ מתכוונת להתחיל ניסוי Pivotal בארה"ב בסוף שנת 2020

מגוריט רכשה 124 דירות ב - 311 מיליון שקל. החברה דיווחה היום על שתי עסקאות רכישה, האחת ביפו כוללת 99 דירות ושטחי מסחר בתמורה ל - 256 מיליון ₪ והשניה בקרית אונו, שם רכשה 25 דירות ממצלאווי תמורת 55 מיליון ₪.

סול ג’ל מציגה תוצאות חיוביות בניסוי לטיפול באקנה: יעדי הניסוי הושגו והתרופה הביאה לשיפור מובהק אצל נבדקים הסובלים מאקנה. המוצר יוגש לאישור ה –FDA במחצית השניה של 2020.

דיסקונט משלים את סבב המינויים ואת השינוי הארגוני בהנהלת הבנק. הבנק מקים חטיבה חדשה, חטיבת תפעול ונכסים, בניהולו של אסף אלדר שימונה לחבר הנהלה. אורית כספי תמונה לראש חטיבת משאבי אנוש.

מצלאוי מכרה מחצית מזכויותיה בשלב ב’ של פרויקט עלית ברמת גן תמורת 25 מיליון שקל. עם השלמת העסקה, מצלאווי צפויה להכיר ברווח גולמי בסך של כ - 8 מיליוני שקל; החברה תישאר עם אחזקות של כ- 30% בפרויקט לאחר המכירה

 המשביר 365 בוחנת הנפקת אג”ח של חברת הבת, המשביר בתי כלבו. בנוסף, החברה תמיר 43 מיליון ₪ מתוך החוב של חברת הבת, להון מניות שישועבדו לנאמן למחזיקי אג"ח סדרה ד’ וסדרה ה’.

 אאורה מרחיבה את פרויקט הפינוי בינוי שלה ביהוד. החברה מסמנת את יהוד - מונסון כיעד אסטרטגי של החברה באזורי הביקוש. במתחם עתידים לקום בניינים חדשים בני כ - 14 קומות, ובסה"כ כ - 550 יחידות דיור, שטחים ציבוריים ומבני ציבור.

רשות התחרות שוקלת להטיל קנס של כ - 8 מיליון ₪ על חברת SOS אנרגיה. לטענת הרשות, החברה ביצעה פעולות שנועדו להקשות על תחרות בשוק תדלוקי השטח. הרשות שוקלת הטלת עיצומים כספיים גם על בכיר בחברה בסך של 400 אלף ₪.

שיא כל הזמנים נמדד בכניסות תיירים לישראל ב – 2019. 4.55 מיליון תיירים הגיעו השנה לארץ, גידול של כ - 11% לעומת שנת 2018. סך ההכנסות מתיירות נכנסת הסתכם ב - 23 מיליארד ₪.

 מנרב מוכרת למגוריט פרויקט מגורים ומסחר ביפו תמורת 219 מיליון ₪. על השטח אמורים לקום שני בנייני מגורים עם 99 יחידות דיור. החברה פועלת להגדלת כמות יחידות הדיור בפרויקט ל - 117 יחידות.

טוגדר חתמה על הסכם עם סיטרין להשקעה של 700 אלף דולר בקנאבליס. הצדדים יפעלו להנפיק את קנאבליס בבורסה בארה"ב או בקנדה או בורסה אחרת. לסיטרין יוענקו גם אופציות במחיר מימוש של 4.5 ₪.

 קסטרו סוגרת את רשת אקססורייז ומפסיקה את פעילות לאדילה אונליין. ההחלטה מגיעה כתוצאה מאסטרטגיית החברה להתמקדות במותגי הליבה של הקבוצה והיפרדות מפעילויות שאינן רווחיות מספיק.

ביקושי יתר של למעלה מ - 1.3 מיליארד ₪ נרשמו בגיוס אג”ח של כיל. החברה השלימה אמש את השלב המוסדי בגיוס אג"ח סדרה ז’. החברה בחרה להיענות להצעות בהיקף של 380 מיליון ₪.

הבורסה לניירות ערך משדרגת את מדד ת”אSME60. מיום השקת המדד ועד דצמבר השנה, נרשמה לו תשואה שלילית של 27% לעומת תשואה חיובית של 20% ומעלה במדדי הדגל. כדי "לייצב" את המדד מוצע לקבוע לו כללים דומים לאלו של מדד ת"א90.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה