חדשות שוק ההון

כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בכירים ברמי לוי בחשד לפגיעה בפרטיות

הבכירים, ביניהם מנהל חברת התקשורת אופיר אטיאס, אחראי האבטחה בחברה וסמנכ"ל החברה שמואל לוי חשודים שניצלו את הרשת הסלולרית של החברה למעקב אחרי גורמים שונים

חדשות ספונסר 29/12/2019 12:04

א+א-

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום על כוונתה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד מנהלים בכירים ברמי לוי שיווק השקמה ובחברת הבת רמי לוי תקשורת, בחשד לעבירות של פגיעה בפרטיות. בין החשודים מנהל חברת התקשורת אופיר אטיאס ואחראי האבטחה בחברה שלמה ג’וליאן, אפרים יהודאי קב"ט ראשי בחברת "רמי לוי שיווק השקמה וסמנכ"ל החברה שמואל לוי.

 

על פי החשד, בשנת 2011 קיבלה חברת "רמי לוי" רישיון ממשרד התקשורת למתן שירותי רדיו טלפון נייד, ובהתאם לכך התקשרה עם חברת פלאפון תקשורת וקיבלה ממנה גישה למערכות הפעלה שונות שלה, בין היתר למערכת המתעדת נתוני תקשורת ומאפשרת להפיק פלטי שיחות ואיכונים. המערכת נועדה לשימושן של חברות תקשורת לצורך מניעת הונאות ולמטרה זו בלבד.

 

בין השנים 2011-2016, בוצעו על פי החדש מאות בדיקות במערכת על מנת להתחקות, לבלוש ולחקור אודות עובדי החברה ואנשים שאינם עובדי החברה בלא ידיעתם או הסכמתם ותוך פגיעה קשה בפרטיותם.

 

בין הדוגמאות שמציגה הפרקליטות, בשנת 2013 על רקע פריצה לביתו של אופיר אטיאס ועל מנת לאתר חשודים בביצועה, ערך שלמה ג’וליאן, לבקשתו של אטיאס, בדיקות במערכת על מספרי הטלפון של אנשים שונים. במקרה אחר ביצע ג’וליאן בדיקה במערכת על מספרו של אדם בשל תביעה קטנה שהגיש כנגד חברת "רמי לוי". בדיקות נוספות נערכו על עיתונאים שפרסמו כתבה שלילית על החברה.

 

על פי הפרקליטות, הבדיקות המופיעות בכתב החשדות נערכו שלא למטרה לשמה הוקם המאגר ושבגינה נמסר המידע ומבלי שהתקבלה הסכמתם של הנבדקים, תוך הפרת חובת סודיות שנקבעה בדין לגבי ענייניו הפרטיים של אדם ובאופן המהווה בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, ובניגוד להוראות הדין בדבר שימוש במאגר מידע.

 

מרמי לוי נמסר כי החברה סבורה שהיא מחזיקה בטענות הגנה חזקות, אשר יסירו בשלב השימוע את הטענות כנגד חברת הבת ועובדי החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה