חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת ובמתינות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.23% ומדד ת"א 125 נותר היום יציב. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הטכנולוגיה והביומד שירדו עד 0.50%

מערכת ספונסר 25/12/2019 18:06

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת ובמתינות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.23% ומדד ת"א 125 ננעל ביציבות עם שינוי של 0%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.15% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את הירידות מדדי הטכנולוגיה והביומד עם ירידות של עד 0.50%. מדד הפיננסים עלה 0.41% ומדד הנדל"ן עלה 0.16%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות מליסרון, בזק, מזרחי טפחות וכיל, בעלייה. מניות גב ים, לאומי, פועלים ודיסקונט ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב אופקו הלת’ שעלתה כ – 5% ואחריה עלו מניות בזן, ישראל קנדה, אנרג’יאן, ארפורט סיטי, הבינלאומי, סלקום ואיידיאיי ביטוח.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנלייבקס שירדה כ – 3.2%, ואחריה ירדו מניות אפקון החזקות, נפטא, קנון, באטמ, תמר פטרוליום, המלט ו-וואן טכנולוגיות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.01 מיליארד ₪.

לרגל חג המולד, לא מתקיים מסחר בניו יורק ובאירופה.

 מליסרון רוכשת את אחזקות מגדל בקניון רמת אביב ב - 425 מיליון ₪. החברה תהפוך לבעלים היחיד של הקניון ותחזיק 100% ממנו. אתמול הודיעה החברה כי היא בוחנת הנפקת מניות לציבור וכי עופר השקעות של ליאורה עופר תשתתף בהנפקה.

 פנינסולה מרחיבה את פעילות האשראי והמימון החוץ בנקאי לשווקים בחו”ל. דירקטוריון החברה אישר מסגרת של עד 75 מיליון ש"ח לביצוע השקעות בקרנות חוב פרטיות המתמחות במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים ופועלות מחוץ לישראל.

תש”ן נכנסת לתחום האנרגיה המתחדשת ומקימה שדה סולארי בדרום. השדה יתפרס על שטח של כ - 200 דונים ויספק כ - 14 מגה וואט. עלות ההקמה מוערכת בכ - 60 מיליון ₪.

כלל ביטוח השלימה מהלך נוסף של החלפת אגרות חוב. לאור הריבית הנמוכה בשוק ביצעה החברה החלפה של אג"ח בסך של כ - 750 מיליון ₪; אגרות חוב שמועד הפדיון שלהן בעוד כשנה וחצי הוחלפו באגרות חוב שמועד הפירעון שלהן בעוד 10 שנים.

יוחננוף רוכשת שלושה סניפי סופרמרקט מיינות ביתן ב - 40 מיליון ₪. במסגרת העסקה ירכשו הסניפים הממוקמים בהרצליה, רעננה ובמתחם איירפורט סיטי. החברה מתכוונת לבצע שיפוצים והתאמות בהיקף של 10 - 15 מיליוני ש"ח לכל סניף.

פארמוקן החלה בגידול מסחרי ראשון של שתילי קנאביס שעברו ריבוי במעבדת תרביות. התהליך מאפשר תפוקה גבוהה משמעותית לעומת גידול מסורתי. מעבדת תרביות הרקמה תאפשר לחברה לרבות צמחים בנפחים מסחריים של עד כ - 120 אלף שתילים בשנה.

’רני צים’ רוכשת נכס באזור התעשייה נוף הגליל תמורת 97 מיליון שקל. הנכס מאופיין בעירוב שימושים - מסחר, משרדים ותעשיה. בכוונת החברה להשביח את הנכס ולהגדיל את השכירות תוך שלוש שנים לרמה של כ - 11.5 מיליון שקל.

הראל ביטוח תשקיע 1.2 מיליארד דולר בנדל”ן בארה”ב יחד עם חברת הביטוח Manulife. ההשקעות המתוכננות יכללו נכסי נדל"ן במיקומים מרכזיים כמו גם נכסים הדורשים השבחה בסקטורים שונים – משרדים, מגורים ומבני תעשיה.

 אבגול מפסיקה את הפעילות במפעל ברקן. החברה צופה הפסד של כ - 1.6 מיליון דולר. הפעילות תיסגר לפני סוף שנת 2020 על מנת להקטין עלויות.

 אספן גרופ רוכשת עם אלטשולר שחם ושלמה ביטוח 2 נכסים בהולנד. תמורת העסקה מוערכת בכ-58.8 מיליון אירו; הפורטפוליו של אספן בהולנד כולל כעת 17 נכסים בשווי כולל של כ- 354 מיליון אירו

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה