מיכה אבני, מנכל פנינסולה קרדיט: יח"צ

פנינסולה מרחיבה את פעילות האשראי והמימון החוץ בנקאי לשווקים בחו”ל

דירקטוריון החברה אישר מסגרת של עד 75 מיליון ש"ח לביצוע השקעות בקרנות חוב פרטיות המתמחות במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים ופועלות מחוץ לישראל

חדשות ספונסר 25/12/2019 12:12

א+א-

חברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה מדווחת היום כי דירקטוריון החברה אישר אתמול לקבוצה לפעול להרחבת וגיוון פעילות האשראי והמימון שמעניקה החברה בתחום המימון החוץ הבנקאי גם לשווקי חו"ל.

 

החברה שוקלת מספר אפשרויות להרחבת הפעילות ביניהן בחינת השקעות בקרנות חוב או בשותפויות זרות או בדרך של העמדת אשראי באופן ישיר לחברות מימון הפועלות באירופה ובארה"ב ואשר תחומי פעילותן ונכסי הבסיס שלהן חופפים לפעילותה של החברה בתחום מתן האשראי לעסקים קטנים ובינוניים.

 

הדירקטוריון אישר מסגרת של עד 75 מיליון ש"ח לביצוע השקעות בפיזור בקרנות חוב פרטיות המתמחות במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הפועלות מחוץ לישראל, באירופה או בארה"ב. החלטות על ביצוע השקעה בקרנות החוב ותנאיהן תתקבלנה ותתבצענה בהתאם לתנאים ולקריטריונים אשר נקבעו לעניין זה על ידי דירקטוריון החברה.

 

החברה מציינת שלמיטב ידיעתה, ישנן קרנות חוב פרטיות רבות המתמחות באשראי לחברות קטנות ובינוניות (SME) אשר חלקן פועל שנים רבות באופן מוצלח בתחום פעילות זה.

 

הרחבת האסטרטגיה העסקית של הקבוצה נועדה להשיג מספר מטרות. המטרה הראשונה היא גיוון מקורות ההכנסה של הקבוצה באמצעות כניסה לשווקים נוספים מחוץ לישראל. מטרה נוספת היא פיזור סיכוני הקבוצה – בין היתר באמצעות יצירת חשיפה לשווקים נוספים מלבד השוק הישראלי.

 

כמו כן החברה מעוניינת ללמוד פרקטיקות ומתודולוגיות בתחום העמדת אשראי מגורמים חיצוניים לחברה בשווקים מחוץ לישראל ולנצל את ההשקעות ליצירת קשרים עם חברות מימון קטנות זרות הפועלות מחוץ לישראל, לרבות בחינת אפשרות של העמדת אשראי עבורן באופן ישיר.

 

מטרה אחרונה שהחברה מציבה לעצמה היא ניהול נזילות הון החברה בצורה מושכלת ויעילה, לרבות בדרך של חיסכון במשאבים תפעוליים אשר אינם נדרשים בעת ביצוע השקעות פסיביות.

 

את הרבעון השלישי של 2019 סיכמה פנינסולה עם זינוק של 46.3% ברווח הנקי וגידול של 35% בהכנסות. החרה זכתה לדירוג של A מחברת מעלות ו2A ממידרוג. עם פרסום הדוחות אמר מנכ"ל החברה ומייסדה מיכה אבני כי " שוק האשראי החוץ בנקאי אשר ממשיך במגמת ההתפתחות המשקפת תהליכים שהבשילו בשנים האחרונות, מראה איתנות לקראת קפיצת מדרגה נוספת ואנו מעריכים כי יכפיל את עצמו בשלוש השנים הקרובות".

  1. מניות בכתבה
  2. פנינסולה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה