תש”ן נכנסת לתחום האנרגיה המתחדשת ומקימה שדה סולארי בדרום

השדה יתפרס על שטח של כ-200 דונים ויספק כ-14 מגה וואט; עלות ההקמה מוערכת בכ-60 מיליון ₪

חדשות ספונסר 25/12/2019 15:08

א+א-

חברת תשתיות האנרגיה הלאומית, תש"ן (תשתיות נפט ואנרגיה) נכנסת לתחום האנרגיות המתחדשות ומקימה שדה סולארי ראשון לייצור MW14 בתוך מתקן החברה בדרום הארץ ובעלות של כ-60 מיליון ש"ח.

 

תש"ן, אשר נמצאת בבעלות מלאה (100%) של המדינה, אחראית על אספקת צרכי משק האנרגיה בשגרה ובחירום ופעילותה מתמקדת בעיקר בפריקה, אחסון, ניפוק והולכה של דלקים. עבודות הקמת השדה החלו לפני כחודש עם סיום תהליך הכשרת שטחי הקרקע בין מיכלי אחסון הדלקים שבמתקן "האשל" צפונית לבאר שבע, עליהם יוקמו הפאנלים הסולאריים.

 

השדה, יוזמה של יו"ר הדירקטוריון משה קלצ’ין, יתפרס על פני שטח כולל של כ-200 דונם ויספק כ-14 מגה וואט חשמל נקי אשר יימכרו לרשת הארצית בתעריף של 19.78 אגורות לקוט"ש – בהתאם לאסדרה של רשות החשמל. זאת, לאחר חיבורו הצפוי לרשת במהלך הרבעון הראשון של שנת 2020.

 

כזכור, לאחרונה הודיע שר האנרגיה יובל שטייניץ, על יעד חדש לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות עם תקרת ייצור של 30% עד לשנת 2030, זאת במקביל להפסקת השימוש בפחם בייצור חשמל. בתוך כך, הפעלת השדה הסולארי צפויה לסייע לממשלה בהגשמת יעדים אלה.

 

משה קלצ’ין, יו"ר הדירקטוריון מציין כי הקמת השדה הסולארי הינה חלק מראייה אסטרטגית ארוכת טווח של החברה והתאמתה לשינויים הגלובאליים בתחומי ייצור, אחסון והולכת אנרגיה בעולם. כמו כן "אנו מחויבים לשיפור איכות הסביבה בה אנו פועלים ולניצול השטחים הריקים שבמתקנים כדי לייצר אנרגיה נקיה מהשמש".

 

ערן חיימוביץ’, מנכ"ל תש"ן מוסיף: "במסגרת הרחבת תחומי הפעילות של החברה, אנו בוחנים כניסה לתחום אגירת אנרגיה ושימוש בטכנולוגיות ייעודיות אשר תאפשרנה לצרוך את החשמל במועדים אחרים. במקביל החברה בוחנת אפשרות להקים שדה סולארי שני במתקן נוסף של החברה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה