כלל ביטוח השלימה מהלך נוסף של החלפת אגרות חוב

לאור הריבית הנמוכה בשוק ביצעה החברה החלפה של אג"ח בסך של כ-750 מיליון ₪; אגרות חוב שמועד הפדיון שלהן בעוד כשנה וחצי הוחלפו באגרות חוב שמועד הפירעון שלהן בעוד 10 שנים

חדשות ספונסר 25/12/2019 14:11

א+א-

קבוצת כלל החזקות ביטוח ופיננסים סיימה אמש החלפה של אגרות חוב בסך של כ-750 מיליון שקל, שמועד הפירעון המוקדם שלהן יחול בעוד שנה וחצי, באוגוסט 2021, לאגרות חוב שמועד הפירעון המוקדם שלהן הינו בעוד כ- 10 שנים במרס 2030.

 

הריבית של הסדרה הקודמת עמדה על 3.75% צמוד למדד, לעומת הריבית של הסדרה החדשה אשר נקבעה על 2.64% נומינלי. כ - 90% מבעלי אגרות החוב נענו להצעה.

 

הנפקה זו, מצטרפת למהלכים קודמים מוצלחים נוספים שערכה הקבוצה בחודשים האחרונים, לצורך חיזוק ההון העצמי שלה בסך של כמיליארד וחצי שקלים.

 

בחודש ספטמבר 2019, גייסה כלל ביטוח הון משני בסך 830 מיליון ₪, בריבית של 2.64% נומינלי בלבד. החודש, גייסה כלל החזקות 650 מיליון ₪, הון עצמי במחיר של 53.87 ₪ למניה, שהיה גבוה ממחיר המניה בבורסה באותו יום.

 

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, ציין: ״זהו שלב שלישי ומוצלח, המצטרף לפעולות הוניות משמעותיות שנערכו בחודשים האחרונים שמטרתן לחזק את ההון של החברה ולאפשר גמישות לניצול הזדמנויות עסקיות נוספות, בתחומי הביטוח והפיננסים, ככל שיהיו.

 

החלפת אגרות החוב, כאמור, צפויה לחסוך לחברה עשרות מיליוני שקלים, בהוצאות המימון בשנים הקרובות. אנו רואים בהסכמה של כ-90% מבעלי אגרות החוב להאריך את מועד פירעון האג"ח עד לתקופה של 10 שנים נוספות, הבעת אמון משמעותית נוספת של שוק ההון בכלל ביטוח ופיננסים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה