איך לקבל השראה מטיולים בעולם לעיצוב המטבח?

הישראלי הממוצע אוהב לטייל בעולם ואין סיבה לוותר על ההזדמנות הזאת כדי לשאוב השראה לעיצוב פנים בכלל ומטבחים בפרט. אבל איך עושים את זה בצורה נכונה? הנה כל הפרטים

תוכן מקודם 02/12/2019 09:37

א+א-

עיצוב מטבח עשוי להיות משימה מורכבת. קודם כל, יש המון סגנונות עיצוב שונים עבור המטבח והשוואה ביניהם תלויה במסגרת התקציב ובטעם האישי שלכם. שנית, האופנה משתנה במהירות ומה שהתאים לעיצוב פנים בשנים קודמות כבר נחשב פחות אטרקטיבי במטבחים עדכניים. עם זאת, אפשר בהחלט להתגבר על חלק גדול מהמשימה אם מצליחים לשאוב השראה ממקורות רלוונטיים.

 

כיום למשל כבר ידוע שהישראלי הממוצע אוהב לטייל בעולם. אם גם אתם מאלה שטסים לחו"ל לפחות פעם בשנה, סביר להניח שמדובר על הזדמנות מעולה לשאוב השראה לעיצוב המטבח. יתרה על כך, השראה כזו מחכה לכם בכל יעד מהמזרח ועד ארצות הברית – אז כל שנותר הוא להישאר ערניים ועם אצבע על הדופק.

 

מה ההבדל בין עיצוב יפני ותאילנדי?

עיצוב מטבחים לפי השראה מטיולים בעולם יעזור לכם להכניס אל תוך חלל הפנים של הבית רעיונות שהספקתם להתאהב בהם מעבר לים. עם זאת, גם פה יש חשיבות לפרטים הקטנים שיכולים לעשות הבדל גדול.

 

הדרך לקבל השראה מטיולים בעולם לעיצוב חלל הפנים והמטבח הוא לבדוק מה מאפיין את הסגנון בכל יעד שבו נוחתים. אם בוחנים את הדברים מקרוב, רואים למשל שבסגנון העיצוב היפני מציבים את הפונקציונאליות בראש סדר העדיפויות – בעוד בסגנון עיצוב תאילנדי משתמשים באלמנטים מהטבע ובגווני ירוק, צהוב וחום. למרות שבשני המקרים יש השפעות מהמזרח, העיצוב היפני נחשב סולידי בהרבה לעומת זה שיש בתאילנד או אפילו בסין.

 

בכל הנוגע למדינות מערביות, הכי קל לראות את ההבדל בין סגנון העיצוב באירופה ובארצות הברית: בשני המקרים משתמשים בחומרי גלם מעולים ומנסים לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה, אך בארצות הברית מעדיפים את הגדול והרחב – בעוד באירופה הדגש הוא על סגנון אלגנטי ועדין.

 

כל מקום והמטבח שלו

מעדיפים השראה קונקרטית יותר? זה הרגע לטייל באיטליה כדי לראות איך מעצבים מטבח טוסקני ולעצור לביקור בלונדון על מנת להתרשם מהמקורות של המטבח הכפרי. בין לבין, תוכלו גם לראות איך נראה מטבח צרפתי שמבוסס על שימוש באלומיניום, מתכת וזכוכית וכיצד בשבדיה ודנמרק מעצבים מטבחים משלל סוגים שונים של עץ גושני.

 

לסיכום, העיצוב של המטבח מעיד במידה רבה על התרבות שממנה הוא שואב השראה. בעולם של היום, קל לשאוב השראה גם ממקומות רחוקים כמו למשל יפן, תאילנד, ארצות הברית וכמובן אירופה. בשביל זה, כל מה שצריך לעשות זה לשמור על ראש פתוח להשפעות חדשות. לאחר מכן, כדאי להוסיף טאצ’ אישי לסגנון הנבחר ולהפוך את המטבח למקום שנעים להיות בו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה