אסטרהזניקה וקרן JVP ישתפו פעולה לאיתור ופיתוח השקעות בתחום הבריאות הדיגיטלית

השתיים יעניקו תמיכה וליווי לחברות סטארט-אפ ויאפשרו גישה ישירה למאגרי נתונים ולגופי מחקר ואקדמיה במטרה לייצר פתרונות טכנולוגיים בעולם הרפואה

חדשות ספונסר 27/11/2019 15:14

א+א-

חברת התרופות אסטרהזניקה השיקה את כניסתה הרשמית לתחום החדשנות בישראל באמצעות BeyondBio, תוכנית השקעות ייחודית בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל.

 

האירוע נערך במרכז פרס לחדשנות ביפו, בהשתתפות כ-300 מבכירי עולם הרפואה והפארמה בישראל. פרויקט BeyondBio מושק כחלק ממזכר הבנות להשקעות בישראל שנחתם לפני כחצי שנה בין ענקית התרופות הבריטית לרשות לחדשנות. ההשקעה הראשונית של חברת התרופות צפויה לעמוד על 10 מיליון שקלים.

 

תוכנית הדגל של הפרויקט, שמתקיימת בשותפות עם קרן JVP, נועדה לפתח ולקדם חברות סטארט אפ (חברות הזנק) בתחום הבריאות הדיגיטלית במטרה לאתר ולהצמיח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך אשר יתנו מענה לאתגרים ולבעיות הדוחקות ביותר עימם מתמודדת תעשייה זו. 

 

התוכנית היא שותפות אסטרטגית בין אסטרהזניקה עם קרן ההון-סיכון JVP, עמותת יוזמה לאומית, מכון המחקר והחדשנות של "מכבי שירותי בריאות" מוריס קהאן וקרן סגול, וחברת "מיקרוסופט". התוכנית תאפשר לחברות סטארט אפ מקומיות ליווי ומנטורינג, גישה למאגרי מידע, העשרה מקצועית, מימון ועוד.

 

השילוב של בריאות וטכנולוגיה הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה משמעותי במערכות בריאות ברחבי העולם ובכלל זה גם לאופן בו מזהים מחלות ומפתחים כלים לטיפול טוב יותר בחולים. אסטרהזניקה שלאחרונה נבחרה על-ידי המדד הבינלאומי IDEA Pharma כחברת התרופות החדשנית בעולם הודות להיקף מרשים של צנרת תרופות עתידית ומחקרים קליניים פורצי דרך, פועלת רבות בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית.

 

לחברה מספר מרכזי חדשנות וחממות טכנולוגיות בעולם, בין היתר בסין, שוודיה וצרפת. אסטרהזניקה זיהתה את הפוטנציאל של ישראל כיעד אסטרטגי בתחום הבריאות הדיגיטלית ולכן החליטה להשיק בארץ את פרויקט BeyondBio ולשתף פעולה עם גופים אסטרטגיים מובילים בתחומם.

 

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "הנציגות המקומית של אסטרהזניקה פועלת למעלה מעשור בהנגשת תרופות והשקעה במחקרים קליניים בישראל, וכעת אנו גאים להשיק את BeyondBio תוכנית ייחודית שנוצרה כחלק מההכרה בישראל ככוח עולה בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. אסטרהזניקה’ באמצעות השותפים האסטרטגים של התוכנית’ יתמכו בפיתוח פתרונות רפואיים שיעניקו למערכת הבריאות כלים טובים יותר לספק מענה לחולים בארץ ובעולם".

 

אראל מרגלית, יו"ר JVP ויוזמה לאומית: "עולם הבריאות והרפואה ניצבים בפני שינוים דרמטיים. לישראל יש כיום הזדמנות להפוך למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית, וליזמים הישראלים יש את היכולת להוביל את המהפכה הזו. בישראל יש את המוחות הטובים ביותר בתחומים הטכנולוגיים כמו בינה מלאכותית, סייבר ומערכות מידע מתקדמות. 

 

החיבור של הטכנולוגיות הישראליות פורצות הדרך בשילוב  עם הידע והמומחיות והאתגרים שמציגה אסטרהזניקה, ענקית פארמה עולמית, יחד עם שותפים נוספים כמו מייקרוסופט, יוזמה לאומית, מכבי, בתי החולים המובילים של ישראל ובתי הספר לרפואה של מוסדות האקדמיה - מהווה תשתית משמעותית עבור היזמים בדרך להפוך את הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה חדש שייצר אלפי מקומות עבודה בשנים הבאות, ותשתית לבניית הדבר הגדול בתחום הבריאות הדיגיטאלית, מכאן מישראל".

 

זיוה איגר, ראש הרשות לשיתופי פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות: ״סקטור מדעי החיים ונושא הבריאות הדיגיטלית הינם ממוקדי הליבה שבהם עוסקת הרשות. זאת כחלק מהחלטת ממשלה לקידום בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה, הכוללת השקעות ממשלתיות בהיקף של כמיליארד ש"ח. אנו שמחים לסייע וללוות את פעילותה של חברת אסטרהזניקה בישראל, ובפרט את תוכנית ההשקעות של החברה ורואים חשיבות רבה בקידום השקעות אסטרטגיות בבריאות דיגיטלית, כצעד משמעותי לחיזוק האקוסיסטם של מדעי החיים בישראל"

 

כחלק מפרויקט BeyondBio, אסטרהזניקה נכנסה לאחרונה גם כשותפה למרכז החדשנות ARC בבית החולים שיבא בתל השומר במסגרתו תיתן החברה תמיכה במחקרים ופיתוח פתרונות לאתגרי מערכת הבריאות בישראל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה