סטארט-אפ ישראלי לטיפול במיגרנה ברשימת 100 ההמצאות החדשניות של מגזין טיים

החברה צופה שהמכשיר יהיה זמין בישראל בסביבות חודש אפריל, לאחר השלמת תהליך האישור הרגולטורי במשרד הבריאות

חדשות ספונסר 26/11/2019 17:08

א+א-

חברת הסטארט-אפ הישראלית תרניקה (Theranica), המפתחת פתרונות אלקטרוניים לטיפול במיגרנה ומחלות כאב נוספות, הודיעה כי המכשיר הלביש שפיתחה Nerivio, נבחר על ידי המגזין TIME להיכלל ברשימת 100 ההמצאות הטובות ביותר השנה. הרשימה כוללת מדי שנה את 100 ההמצאות החדשניות ביותר שיהפכו לדעת המגזין את העולם לטוב, מהנה וחכם יותר. 

 

ברשימה בחרו כתבי ועורכי המגזין פיתוחים במגוון תחומי החיים תוך בחינת שורה של קריטריונים הכוללים את חזון הפיתוח, מידת המקוריות, היעילות והשפעת הפיתוח על בני האדם. הנריביו נבחר בקטגורית הבריאות.

 

"הבחירה היא ללא ספק אות כבוד ואנו נרגשים לראות את Nerivio ניצב בשורה אחת יחד עם המצאות אשר לדעת עורכי המגזין יעצבו את פני העתיד," אמר אלון עירוני, מנכ"ל ומייסד משותף של תרניקה. "אנו רואים ערך רב בכך שTIME - מכיר בחשיבות העצומה של טיפול לא תרופתי ולא חודרני למחלה המגבילה הזאת.

 

אנו מאמינים כי הטיפול במיגרנות חייב להיות נגיש וזמין לכל מטופל. השימוש ב-Nerivio יוכל לשפר משמעותית את איכות חייהם של מיליוני אנשים בכל העולם הסובלים ממיגרנות ומתמודדים עם פגיעה קשה בתפקוד היום-יומי שלהם".

 

Nerivio הוא מכשיר לביש שמוצמד לחלק העליון של הזרוע כאשר המטופל חש בתסמינים הראשונים של התקף המיגרנה. במהלך הטיפול, מועברים לתאי העצב גלים חשמליים במתח נמוך המעוררים במערכת העצבים המרכזית מנגנון עצמוני לדיכוי כאבים הנקרא CPM (Conditioned Pain Modulation) וכך הם מבטלים או מפחיתים משמעותית את עוצמת הכאב והתסמינים האחרים של מיגרנה.

 

המכשיר מחובר לאפליקציית סמארטפון בטכנולוגיית Bluetooth וכך ניתן להפעיל ולשלוט במכשיר לאורך הטיפול וכן לנהל יומן רישום ומעקב אחר התקפי המיגרנה והטיפולים.

 

ה-Nerivio קיבל במאי השנה את אישור FDA וניתן לרכוש אותו כעת דרך כ- 120 מרפאות כאב-ראש ברחבי ארה"ב. החברה שוקדת על הרחבת פעילותה בתוך ארה"ב, ולאחר מכן במדינות נוספות בעולם. החברה צופה שהמכשיר יהיה זמין בישראל בסביבות חודש אפריל, לאחר השלמת תהליך האישור הרגולטורי במשרד הבריאות.

 

תרניקה הוקמה על ידי קבוצת יזמים מנוסים הכוללת את אלון עירוני, מנכ”ל החברה, רונן יאשק, סמנכ”ל השיווק והתפעול, סלאבה ברבש, סמנכ”ל המחקר והפיתוח, וד”ר שמעון אקהויז, יו"ר מועצת המנהלים של החברה.

בין המשקיעים בחברה נמנות קרנות הון הסיכון אמון (aMoon), לייטספיד (LightSpeed), ליונבירד (LionBird), ואחרות, וכן ענקית המיכשור הרפואי אומרון (OMRON), מיפן. משרדי תרניקה נמצאים באזור התעשייה של נתניה, ויש לה חברת בת בניו ג’רזי, ארה"ב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה