כבר לא מתחבא: קובי מימון הפך לבעל השליטה בישראמקו

מימון יקבל 10% בחברות תמורת השקעה של כ-90 מיליון ₪ ויצטרף לחברה באופן רשמי ופומבי בפעם הראשונה כשותף

חדשות ספונסר 26/11/2019 12:24

א+א-

חברת אקויטל מדווחת היום כי בעלת השליטה בחברה – יחק השקעות יחד עם קובי מימון חתמו על הסכם להכנסתו כשותף מוגבל ביחק וכבעל מניות בשותף הכללי. מימון יקבל 10% בחברות תמורת השקעה של כ-90 מיליון ₪ ויצטרף לחברה באופן רשמי כשותף לראשונה. יחד עם זאת באקויטל ממשיכים להדגיש כי בעל השליטה בחברה הוא חיים צוף, כפי שנטען במהלך כל השנים.

 

לאחר ההקצאה יוחזקו הזכויות ביחק ובשותף הכללי באופן הבא – חברת Kingsway  United חברה פרטית בבעלות ובשליטה מלאה של חיים צוף, תחזיק 66.6% בחברה, כרמן ניהול נכסים שבבעלות משפחת לבנת תחזיק ב-23.4% ומימון יחזיק כאמור ב-10%.

 

בנוסף קיבל מימון שתי אופציות שבמידה וימומשו יעלו את שיעור האחזקות שלו בחברה ל-40%. האופציה הראשונה ניתנת למימוש עד לתחילת דצמבר 2020, והאופציה השניה ניתנת למימוש עד סוף יוני 2021.

 

בעל השליטה ביחק להשקעות, לאחר מועד ההשלמה, ימשיך כאמור להיות מר חיים צוף מכוח שליטתו בקינגסווי. בדיווח מציינת אקויטל כי מימון מחזיק כבר בשלב זה ב-4.14% מהון מניות החברה וב-4.49% מזכויות ההצבעה בה.

 

יחק השקעות שולטת בקבוצת אקויטל הפעילה בתחום הגז והנפט באמצעות ישראמקו ויואל ומחזיקה בשרשור במאגר תמר. בתחום הנדל"ן היא הבעלים של חברת איירפורט סיטי-נצבא

 

במשך השנים התנער קובי מימון מטענות על שליטה בחברה וטען כי חיים צוף הוא בעל השליטה היחיד, אך השמועות והסיפורים של עובדי החברה סיפרו סיפור אחר. רשויות המס ניסו להוכיח כבר משנת 2010 כי מימון הוא בעל השליטה אך הוא המשיך להכחיש. החברה שבאמצעותה מחזיק חיים צוף באקויטל היא חברה זרה הרשומה באיי הבתולה ולכן הוא אינו חייב במס בישראל.  

 

בתחילת השנה יוסי לוי שהיה מנכ"ל נפטא תבע את החברה, ואמר בעדותו כי "מי ששלט בכל פעולתן היומיומית הוא קובי מימון. מימון כיהן במרבית תקופת העסקתי כמנכ"ל הנתבעת (למעט בשנה האחרונה) כיו"ר החברות הרלוונטיות לתביעה דנן, וללא אישורו לא ניתן היה לבצע כל מהלך או לקבל כל החלטה מהותית בהן".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה