חדשות שוק ההון

מגה אור ואוריין רוכשות קרקע להקמת מרכז לוגיסטי בקרית אתא

תמורת רכישת הקרקע מוערכת בכ-18 מיליון ₪; עלות הקמת המרכז הלוגיסטי צפויה לעמוד על כ-127 מיליון ₪

חדשות ספונסר 24/11/2019 11:18

א+א-

חברת אוריין  ומגה אור יחתמו היום על הסכם רכישה בחלקים שווים של זכויות החכירה במקרקעין בשטח של כ-34.4 דונם במתחם דשנים בקרית אתא, בתמורה ל-18 מיליון ₪. השטח אינו מאוכלס ובנויים בו מבנים, מתקנים וסככות בהיקף של כ-16 אלף מ"ר שבכוונת החברות להרוס.

 

אוריין ומגה אור מתכוונות להקים במשותף על הקרקע המיועדת, מרכז לוגיסטי בשטח של כ-17 אלף מ"ר בהתאם לבקשה להיתר בנייה שהוגשה זה מכבר על ידי המוכר לרשות המקומית. היתר הבניה צפוי להתקבל בכפוף לתשלום אגרות בניה והיטל השבחה בסך של כ-19 מיליון ₪. בנוסף נדרש תשלום הוצאות נוספות בקשר לרכישה בסכום של כ-3 מיליון ₪.

 

שתי החברות יישאו בחלקים שווים בעלויות רכישת הקרקע, תשלומי המיסים, אגרות הבניה וכל העלויות הכרוכות בהקמת המרכז הלוגיסטי. הסכום אותו ישלמו החברות למוכר יחולק לשני תשלומים – 6 מיליון ₪ במועד החתימה והיתרה בסך 12 מיליון ₪ תשולם בינואר 2020.

 

בד בבד עם החתימה על הסכם המכר, שתי החברות התקשרו בהסכם שכירות עם חברה בת של המוכר, שתשכור מהן שטח של 2,000 מ"ר לתקופה של 6 שנים עם שתי אופציות להארכה של 6 שנים נוספות כל אחת.

 

אוריין ומגה אור יקימו את המרכז הלוגיסטי במשותף ובחלקים שווים. עם סיום ההקמה מגמה אור תשכיר לחברה את חלקה במרכז הלוגיסטי (למעט החלק שכבר הושכר לחברה הבת השוכרת), לתקופה של כ-15 שנים, כאשר לחברה קיימת אופציה להארכת השכירות בשתי תקופות נוספות ועד 25 שנים.

 

דמי השכירות יהיו 7.5% ממחית עלות המקרקעין – 18 מיליון ₪, ומחצית מעלות הקמת המרכז הלוגסיטי הצפויה לעמוד על כ-127 מיליון ₪. החברה מייעדת את השטח למרכז המיון וההפצה שלה, ולמתן שירותי לוגיסטיקה ללקוחותיה, במקום מרכז המיון וההפצה של החברה בקרית אתא.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה