אנרג’יאן תספק לתחנת הכח אלון תבור גז טבעי בהיקף של מיליארד דולר

ההסכם יהיה בתוקף ל-15 שנים; במסגרת ההסכם נקבעה רצפה למחיר הגז הטבעי, אשר יהיה צמוד למדד ייצור החשמל

חדשות ספונסר 21/11/2019 12:44

א+א-

השותפות בתחנת הכח אלון – רפק, מיבטח שמיר, ו- China Harbour (המאוגדות כקבוצת MRC), מדווחות היום על התקשרות עם חברת אנרג’יאן, המחזיקה במאגרי כריש ותנין, לאספקת גז טבעי לתחנת הכוח במחזור משולב שבאתר, בהספק של כ- 363 מגה וואט לשעה.

 

על פי ההסכם, שיהיה בתוקף למשך 15 שנה ממועד ההתקשרות, אנרג’יאן תמכור ל- MRC גז טבעי החל מתחילת ההזרמה של גז טבעי משדה "כריש", בכמות שנתית של כ- 0.5BCM (ובסך הכל עד 8BCM לכל אורך תקופת אספקת הגז הטבעי), ובהיקף מצטבר של כ- 1 מיליארד דולר.

 

במסגרת ההסכם נקבעה רצפה למחיר הגז הטבעי, אשר יהיה צמוד למדד ייצור החשמל. כמו כן נקבעו בהסכם תנאי take or pay. השלמת ההסכם מותנית בהשלמת עסקת רכישת האתר, ואין ודאות כי העסקה האמורה או ההסכם יושלמו.

 

כזכור, ביולי השנה זכתה חברת MRC במכרז לרכישת אתר אלון תבור מחברת החשמל, בתמורה ל-1.872 מיליארד ₪. תחנת הכח פועלת בטורבינת גז ושתי טורבינות הפועלות בסולר בעלות הספק של 110 מגה ואט בשעה.

 

במסגרת ההסכם, ניתנה ל- MRC אופציה להקים באתר אלון תבור, תחנת כח חדשה על בסיס גז טבעי בטכנולוגיה קונבנציונלית במחזור פתוח (פיקר) בהספק של עד 230 מגה וואט לשעה, ובלבד ש- MRC תעמוד באבני דרך שונות, ובכללן הפעלה מסחרית של תחנת הכח החדשה עד לסוף שנת 2026.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה