אנלייט חתמה על הסכמי שיתוף פעולה בפרויקטים של אנרגיה סולארית באיטליה

החברה רכשה חברות פרויקט ייעודיות המחזיקות בזכויות להקמת מתקנים פוטו וולטאים; החברה מעריכה שהפרויקטים יתממשו באופן חלקי או מלא, בתקופה שבין שנתיים לשלוש

חדשות ספונסר 17/11/2019 09:52

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט, מדווחת על חתימת מערך הסכמים עם חברת ייזום וחברת ניהול איטלקיות, לשיתוף פעולה בפיתוח מקבצים של פרוייקטי אנרגיה סולארית פוטו-וולטאית באיטליה, המצויים בשלבי פיתוח ראשוניים. להערכת החברה ההספק הפוטנציאלי המצרפי של צבר הפרויקטים עשוי להגיע לכ- 200-100 מגה-וואט.

 

בהתאם להסכמי שיתוף הפעולה, אנלייט רכשה את חברות הפרויקט הייעודיות תמורת תשלום אבן דרך ראשונה בסכום שאינו מהותי לחברה. החברות מחזיקות בזכויות בפרויקטים שהינם בעלי זכויות בקרקע להקמת מתקנים פוטו וולטאים, והן גם קיבלו אישורי חיבור לרשת או שצפויים לקבלם בקרוב. אנלייט מתכוונת לרכוש חברות פרויקט נוספות בכפוף להשלמת בדיקות נאותות.

 

החברה תממן את יתרת פעילות הפיתוח של הפרויקטים ותשלם פרמיה מסוימת ליזמים ולחברת הניהול המקומית לפי אבני דרך בהתאם להתקדמות בשלבי הפיתוח, כך שמרבית התמורה תשולם עם השלמת הפיתוח והשגת ההיתרים להקמת הפרויקטים, לפי מפתח תמורה למגה וואט עבור הספק שהשלים פיתוח.

 

על פי הסכמות הצדדים, אנלייט היא זו שתישא בעלויות פיתוח ספציפיות כגון עלויות קרקע, ערבויות הקמה, עלויות חיבור ומיסים.

 

בשלב מקדמי זה אין לחברה וודאות לגבי היקף התממשותם של הפרויקטים וקידומם הכפוף, בין היתר, להשלמת הליכי פיתוח מורכבים. החברה מעריכה כי הפרויקטים אשר יתממשו מתוך הצבר יבשילו בהדרגה, באופן חלקי או מלא, על פני תקופה של בין שנתיים לשלוש שנים.

 

שוק החשמל באיטליה משקף כיום סביבת Parity Grid לאנרגיות מתחדשות ללא תלות בסובסידיות, והוא שוק משוכלל המאפשר סחר שוטף בחשמל במנגנון של בורסה. על פי בחינות שבוצעו על ידי החברה, שוק החשמל האיטלקי מתאפיין במחירי חשמל גבוהים יחסית לאירופה. בין השאר בשל השימוש המהותי של איטליה בייצור חשמל בטכנולוגיות קונבנציונליות ובראשן גז טבעי, חלקו תוך שימוש במתקני LNG יקרים, ובייבוא חשמל ממדינות כמו שוויץ וצרפת.

 

על פי הערכות נוכחיות ובחינות שוק שבוצעו על ידי החברה ובהסתמך על מחקרי שוק, שוק האנרגיה המתחדשת באיטליה צפוי לצמוח בהיקפים משמעותיים בשנים הקרובות, לאחר שממשלת איטליה קבעה יעד לפיו 55% מייצור החשמל הכולל ייעשה באמצעות אנרגיה מתחדשת עד לשנת 2030 וזאת לעומת כ- 30% כיום. כמו כן, איטליה החליטה להפסיק לחלוטין את פעילותן של תחנות כוח מבוססות פחם עד לשנת 2025 .

 

היעדים השאפתניים צפויים להיות מושגים בעיקר על ידי צמיחה משמעותית בהספק המותקן של מתקנים פוטו-וולטאים וטורבינות רוח, שעל פי הערכות צפוי לגדול בכ- 40 ג’יגה-וואט נוספים לסך של 70 ג’יגה-וואט, לעומת הספק קיים של כ- 30 גיגה-וואט.

 

על פי הערכת החברה, השילוב של גודל השוק, צמיחת הספק האנרגיה המתחדשת, כמו גם העלות הנמוכה שלה כיום אל מול החלופות הקונבנציונליות המייתרת את הצורך בסובסידיות, כל אלה - הופכים את איטליה לשוק יעד אטרקטיבי עבורה.

 

בנוסף לאפשרות למכירת חשמל בשוק החופשי, חלה באיטליה רגולציית מכרזי תעריף למתקני אנרגיה מתחדשת, המיועדת בעיקר לפרויקטי רוח ללא מגבלת הספק, ולפרויקטים סולאריים הממוקמים על אדמות שאינן חקלאיות.

 

פורטפוליו הפרויקטים הסולאריים שמפתחת החברה, מורכב ממתקנים בהספקים צפויים של כ-70-20 מגה וואט לפרויקט, הממוקמים על אדמות חקלאיות. בשלב זה, ונוכח המאפיינים של הפרויקטים, החברה מייעדת אותם למכירת חשמל בשוק החופשי, יתכן בשילוב עם הסכמי מכירת חשמל מסחריים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה