חדשות שוק ההון category name

אופקטרא: מיט-טק הגישה בקשת פטנט בארה”ב להדפסה תעשייתית של בשר

הפטנט הוא עבור תהליך הפקת תאי גזע בשלב עוברי עבור יצירת דיו להדפסת רקמות למאכל; תהליך זה יאפשר הפקת תאי גזע ראשוניים ללא הרג בעלי חיים

חדשות ספונסר 14/11/2019 11:19

א+א-

חברת מיט-טק המצויה בתהליך מיזוג בדרך של החלפת מניות עם  אופקטרא מדווחת כי הגישה בקשה נוספת לרישום פטנט בארה"ב עבור תהליך הפקת תאי גזע בשלב עוברי, לטובת תהליך הדפסה תעשייתי של בשר.

 

הפטנט מציג גישות חדשניות לשימוש בתאי גזע עובריים עבור יצירת דיו להדפסת רקמות למאכל. תהליך זה יאפשר הפקת תאי גזע ראשוניים ללא הרג בעלי חיים ובכך עשוי להוות פריצת דרך ביכולת להדפיס בשר מתורבת במדפסות תלת מימד דיגיטליות תעשייתית.

 

תהליך הפקת התאים בדרך המתוארת מאפשר התחלקות מקסימלית של תאים ללא התערבות גנטית במבנה התא. תאים אלו בעלי יכולת להתמיין לכל סוג תא בגוף החיה ובכך יכולים להוות חומר גלם ראשוני עבור הדפסת רקמות מורכבות כגון בשר למאכל.

 

הפטנט שהגישה החברה מציג גישות טכנולוגיות הבאות לפתור את בעיית הפקת התאים ללא התערבות גנטית וללא צורך בתהליכים פולשניים להפקת תאים דומים באופיים מהחיה הבוגרת. גישה זו תאפשר שימוש בדיו יעיל וזול, המותאם מבחינת עלות לייצור תעשייתי, לצורך הדפסת תלת מימד של בשר למאכל אותו החברה מפתחת.

 

במסגרת הדיאלוג של מיט-טק עם אנשי מקצוע וחברות בתחום פעילותה, עולה דרישה ברורה לטכנולוגית גידול תאים תעשייתית אשר תעניק יכולת ליצירת רקמות בכמויות מסחריות, בין אם בטכנולוגית ההדפסה בתלת-מימד של החברה, ובין אם בטכנולוגיות אחרות.

 

תחום צריכת הבשר נאמד בשנת 2018 בערך של 7.945 מיליארד דולר ארה"ב וצפוי לצמוח עד לכ- 4.1 טריליון דולר. בהתאם לכך החלה מיט-טק להיערך שכן היא סבורה כי השילוב של טכנולוגיות הדפסה בתלת מימד שלה עם יכולת פיתוח תהליך ייחודי ליצירת בשר מתורבת מתאי גזע יהווה פריצת דרך תעשייתית בשוק נרחב ומשמעותי זה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה