לאומי שוקי הון במבט ראשון על דוח בז”ן: תוצאה טובה למרות העונתיות

"נראה כי החברה עוברת יפה את אי-הוודאות הנובעת מהתנגשות בין השפעתו החיובית הצפויה של התקן הבינלאומי החדש בספנות שאכיפתו תחל במרץ, לבין מלחמת הסחר העולמי"

חדשות ספונסר 14/11/2019 11:08

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום האנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום התייחסות ראשונה לדוחות בזן ואומרת כי הדוחות הראו שיפור ברווחיות המנוטרלת של מגזר הדלקים - שבאה לידי ביטוי בשיפור משמעותי של ה-EBITDA המאוחד מכ-80 מיליון דולר ברבעון הקודם לכ- 114 מיליון דולר ברבעון השלישי.

 

השיפור נבע מהתאוששות במרווח הייחוס הממוצע מסוג מול הרבעון הקודם, כאשר המרווחים עלו מ-1.74 ד’ בממוצע ברבעון השני לכ-3.26 ברבעון השלישי (אורל, רויטרס) . אלא שהתמסורת הזו אינה אוטומטית או מובנת מאליה, שכן במשך חודשיים עמד מרווח אורל ברבעון השני על כ-2$ לחבית בממוצע, והפרמיה על הדיזל הייתה יציבה אך לא חריגה לטובה. נציין שחרף התנודתיות, זינוק במחירי הנפט בספטמבר והשפעה עונתית שלילית - הדוח הזה הוא דוח טוב..

 

ה-EBITDA המנוטרל של מגזר הדלקים עמד ב-Q3 על 69 מיליון דולר  מול 20$ מיליון בלבד. מרווח בזן עמד על 6.3$ מול 4.6$ ברבעון הקודם. נצילות מתקני הזיקוק עמדה על 96%.

 

כאו"ל: המגזר הפטרוכימי שומר עד כה על חוסן יחסי וחוזר על ה-EBITDA של 44 רבעון אחר רבעון, אך יש לזכור כי התוצאה הזאת אינה מנוטרלת. תזרים מזומנים מפעילות שוטפת מתחילת השנה עמד על כ-270 מ’ ד’ (כולל ניכיונות). אנו לא נוהגים לנטרל את הניכיונות שכן אין אנו מחשבים אותם כחלק מחוב פיננסי נטו.

 

הרווח הנקי הסתכם ברבעון השלישי בכ-7 מיליון דולר ובכ-100 מיליון דולר מתחילת השנה.

 

החברה הודיעה כי על חידוש עסקת זמינות מלאי בהיקף של 1.8 מ’ טון או כ-108 מיליון דולר במחירי הנפט של היום. בזן הכריזה ברבעון הקודם על חלוקת דיבידנד בסך של 50 מיליון דולר. לחברה צפוי שיפוץ בעלות של כ-80 מיליון דולר בשנה הבאה (להערכתנו) ופיזור וייעול מקורות מימון חיוביים בעינינו.

 

מה הלאה?

 

כרגע נראה כי החברה עוברת יפה את אי-הוודאות הנובעת מהתנגשות השפעות בין השפעתו החיובית הצפויה של התקן הבינלאומי החדש בספנות - IMO 2020 עם תחילת האכיפה המחמירה במרץ, לבין מלחמת הסחר העולמי. מועד הבחירות לנשיאות בארה"ב בנובמבר תומך להערכתנו באקלים חיובי ב מבחינת החברה ברבעונים השני והשלישי של 2020.

 

שורה תחתונה:

מחיר היעד שלנו מתון יחסית - 2.17 ₪ והוא נגזר ממודל תחזית תזרים מזומנים הנתמך באופן משמעותי ב-IMO במהלך הרבעון השני והשלישי של שנת 2020. במבט ראשון, אין אנו רואים סיבה לעדכן דרמטית את ההנחות שלנו.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה