בזן: הרווח הנקי ירד ב-56% והסתכם ב-99 מיליון דולר מתחילת השנה

ה-EBITDA המנוטרל עמד על 114 מיליון דולר והרווח הנקי הסתכם ב-7 מיליון דולר ברבעון השלישי; החברה גייסה במהלך הרבעון אג"ח בריבית דולרית קבועה בשיעור של 4.1%

חדשות ספונסר 14/11/2019 11:02

א+א-

בתי זיקוק לנפט (ת"א: בזן), תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה הגדולה בישראל, מודיעה היום על פרסום התוצאות הכספיות לתשעת החודשים ולרבעון שלישי של שנת 2019.

 

הכנסות החברה הסתכמו בכ-1.61 מיליארד דולר ברבעון, עלייה של כ-5% לעומת הכנסות של כ-1.53 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בתשעת החודשים הראשונים של 2019, הסתכמו הכנסות החברה ב-4.8 מיליארד דולר, ללא שינוי בהשוואה לתקופה המקבילה.

 

בתעשיית הזיקוק והפטרוכימיה הגורם העיקרי המשפיע על תוצאות הפעילות אינו מחזור ההכנסות, אלא מרווחי הזיקוק והפטרוכימיה, שהם ההפרש בין ההכנסות ממכירת סל המוצרים לבין עלות חומרי הגלם שהחברה רוכשת. מרווח הזיקוק של החברה קטן ברבעון השלישי לכ-6.3 דולר לחבית לעומת 8.1 דולר לחבית ברבעון המקביל, ירידה של קרוב ל-2%.

 

הרווח הנקי של החברה צנח ברבעון השלישי של השנה ב-56% והסתכם ב-7 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 16 מיליון דולר ברבעון המקביל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הרווח הנקי נפל ב-47% ועמד על 99 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 187 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2018.

 

שלומי בסון, מ"מ מנכ"ל קבוצת בזן: "בזן מסכמת את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 עם EBITDA מנוטרל של 347 מיליון דולר ואת הרבעון השלישי עם EBITDA מנוטרל של 114 מיליון דולר. מרווח הזיקוק המנוטרל של החברה ברבעון השלישי עמד על 6.3 דולר לחבית, עליה משמעותית ביחס לרבעון השני. במהלך הרבעון גייסה החברה כ- 117 מיליון דולר בסדרת אג"ח חדשה במח"מ של כ-6 שנים ובריבית דולרית קבועה של כ-4.1%. 

 

כניסתו לתוקף בינואר 2020 של תקן הספנות החדש 2020 IMO החלה לתת את אותותיה בשווקים במהלך הרבעון השלישי, וביתר שאת לאחר סיומו, עם התחזקות מרווח הסולר מעל הברנט וגידול משמעותי בפער בין מזוט 0.5% גופרית למזוט 3.5% גופרית. בזן החלה למכור מזוט 0.5% גופרית כבר מחודש מאי תחת המותג BSweet. גמישות מתקני החברה מאפשרת זיקוק סוגי נפט גולמי שונים לטובת ייצור סל מוצרים אופטימאלי העומד בדרישות IMO 2020, ללא צורך בהשקעות משמעותיות.

 

בזן מקדמת חדשנות במגוון רחב של תחומים כחלק מפיתוח מנועי צמיחה חדשים. במקביל להקמת מערך החדשנות של הקבוצה (Bnnovation) בתחילת השנה, נמשכת פעילות החדשנות בתחום הפולימרים עם פיתוח ומכירה של מוצרים מתקדמים אשר ישפרו את היכולות של בזן להתחרות ולתת מענה למגמות בשווקי הפעילות. כמו כן, במהלך השנה נבחרה כאו"ל להוביל את מאגדCircle של רשות החדשנות לפיתוח טכנולוגיות מחזור פלסטיק בו שותפים גופים משמעותיים כדוגמת הטכניון, נטפים ועוד.

 

במהלך חודש אוקטובר הבורסה לניירות ערך בתל אביב רשמה למסחר אופציות סחירות על מניות בזן".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה