המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.44% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.71%. מבין הסקטוריאליים בלט מדד הנדל"ן כשירד יותר מ – 2%

מערכת ספונסר 11/11/2019 18:13

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.44% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 0.71%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.98% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הנדל"ן שירד כ – 2.04%. מדד תשתיות האנרגיה ירד כ – 2.18%, מדדי הטכנולוגיה ירדו כ – 1.3%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, לאומי, מבני תעשיה, פועלים, דיסקונט וקבוצת עזריאלי, בירידה. מניות בזק  וכיל ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית מוניציפל שעלתה כ – 3.58% ואחריה עלו מניות נייר חדרה, סלקום, קרסו, שפיר הנדסה, טאואר, לייבפרסון ואלוט.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יקס שירדה כ – 5.5%, ואחריה ירדו מניות פרשמרקט, פוקס, חילן, רדהיל, אזורים, אנלייט אנרגיה ואייאיאס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.20 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח במגמה שלילית וגם באירופה ירידות של מרבית השערים.

יורוג’ן דיווחה היום על הסכם רישיון בלעדי עם Agenus לקידום הטיפול בסרטן של דרכי השתן. החברה תפתח ותמסחר אתZalifrelimab, לטיפול בסרטן פולשני בדרגה גבוהה שאינו חודר שריר בשלפוחית השתן.

מיטב דש: "עלייה בהוצאות השכר ואינפלציה נמוכה צפויים לפגוע ברווחיות החברות. הגירעון הממשלתי גורם לעליית הגיוסים בשוק האג"ח, אך הממשלה מנסה לעשות צעדים שמשדרים אחריות תקציבית ועוזרים לתשואות להישאר ברמה נמוכה".

קומפיוג’ן מציגה רבעון נוסף ללא הכנסות, ההפסד הנקי העמיק ל-6.5 מיליון דולר. יתרות המזומנים הסתכמו בכ - 47.6 מיליון דולר. תחילת ניסוי קליני שלב 1 בחולים עם סרטן מתקדם מתוכננת לתחילת 2020.

קרנות הנאמנות גייסו בשבוע הראשון של נובמבר סכום של כ-845 מיליון ₪. הקרנות המחקות גייסו כ - 375 מיליון ₪; קרנות הסל רשמו פדיון של כ-235 מיליון ₪; קרנות אג"ח כללי שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות עם גיוס של כ-290 מיליון ₪.

פואמיקס חתמה על הסכם מיזוג סופי עם מנלו ת’רפיוטיקס. שתי החברות יצרו יחד חברת תרופות המתמקדת בתחום הדרמטולוגי. החברה מפרסמת דוחות רבעוניים ובהם העמקת ההפסד הנקי וירידה בהכנסות.

שר התקשורת חתם על היתר השליטה בעסקת סרצ’לייט. לאחר עיכובים רבים, התייעצויות עם היועץ המשפטי ואיומי ביטול לעסקה מצד סרצ’לייט, הודיעה הקרן כי האישור המיוחל התקבל.

שותפות רא”מ: ”הפתרון שלנו לטיפול בפסולת פלסטיק דרמטי למדינת ישראל והשלב הראשון הוא רק ההתחלה”. המתקנים של רא"מ יספקו בשלב הראשון פתרון לכ - 200,000 טון פסולת פלסטיק בשנה שהם מעל 20% מסך פסולת הפלסטיק המיוצרת בשנה בישראל.

 דור אלון קיבלה רישיון ייצור והספקה לתחנת הכוח בקריית גת. החברה צופה שהתחנה בעלת כושר הייצור של 73 MW תניב לאורך שנות הפרויקט EBITDA ממוצעת בהיקף של כ - 64 מיליון שקל בשנה.

אלקטריאון החלה בהתקנת כביש חשמלי בשוודיה. החברה הכשירה צוות התקנה מקומי וביצעה התקנה משותפת של 50 מטרים במתקן החברה. אלקטריאון קיבלה 8.3 מיליון ₪ מממשלת שוודיה על פי תנאי ההסכם.

הכנסות אבגול ירדו ב - 5.6% ברבעון השלישי, הרווח הנקי עלה ל-2.2 מיליון דולר. העלייה ברווח הנקי נבעה מעלייה ברווחיות התפעולית, שנגרמה בעיקר מהרווח במדדי חומרי הגלם וכן מהירידה בהוצאות המס.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה