דוד אמסלם<br>קרדיט: פלאש 90
דוד אמסלם קרדיט: פלאש 90

קבוצת בזק מדווחת היום כי היתר השליטה לעסקת סרצ’לייט-פורר נחתם הבוקר על ידי שר התקשורת דודי אמסלם. בזאת הושלמה אבן דרך נוספת בדרך להשלמת העסקה.

 

כזכור, שר התקשורת סירב לחתום על אישור העסקה במשך ימים ארוכים בטענה שהוא זקוק לתשובות, הבהרות ואישורים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט. אמסלם טען שהוא עושה זאת מחשש שבעתיד יואשם במתן הטבות כלכליות, ויועמד לדין כמו קודמו בתפקיד – ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

"בכתב החשדות שקראתי הופיע שבפעולותיו, ראש הממשלה גרם לקדם אינטרסים כלכליים של שאול אלוביץ’, בין היתר שנתן לו את השיעבוד של בזק לבי.קום - וזה מה שהניב לו 1.8 מיליארד שקל. לזה בדיוק נדרשתי".

 

אמסלם הוסיף: "פניתי למנכ"ל משרד הביטחון ולרשות ההגבלים כדי לקבל את האישורים. לכן רציתי להבין מה ההבדל בין שתי הדוגמאות. זה השקר הכי גדול - שראש הממשלה נתן לאלוביץ’ 1.8 מיליארד שקל".

 

לאחר שהתקבלה תשובתו של היועץ המשפטי התבטא שוב אמסלם ואמר כי יחתום על העסקה למרות שלטענתו לא קיבל מספיק הבהרות מהיועץ. " "למרות זאת, החלטתי לחתום על הסכם מכירת בזק, פשוט כדי לא לפגוע באזרחים שלצערי הרב הפכו לכלי ניגוח בגלל המצב הנוכחי שאליו הגיעה חברת בזק, לא מעט בגלל ’עזרתכם’.

 

אנו עדים למצב אומלל שבו מניות וקרנות הפנסיה של אנשים תמימים עלולות להיפגע בגלל מדיניות לא אחראית של גורמים רבים. מאחר שטובת הציבור חשובה לי יותר מכל ועומדת בראש מעייני, אחתום על עסקת המכירה. זאת כדי לא לפגוע במשקי הבית של אזרחי ישראל, רבים וטובים", סיכם השר.

 

קרן סרצ’לייט התערבה בדיונים, בעת שאמסלם התמהמה עם החתימה ושלחה מכתב אזהרה בו היא מאיימת לבטל את העסקה אם השר לא יחתום על ההיתר הדרוש, וזאת משום שלוח הזמנים ידחה בעקבות העיכוב. " "אנחנו מבינים", כותבים אנשי סרצ’לייט, "שאם לא יתקבל אישור שליטה עד סוף יום העסקים הנוכחי, סגירת העסקה לא תוכל לקרות לפני התאריך האמור, משום שנדרש עוד זמן לביצוע פעולות שונות בין קבלת ההיתר לתאריך ההשלמה".

 

מנכ"ל בי קום עמי בר לב שלח גם הוא מכתב לשר התקשורת. בר לב ביקש מהשר " לפעול ללא לאות ובדחיפות להשלמת כל ההליכים הדרושים לשם קבלת היתר השליטה, אשר הוא המכשול האחרון שנותר לשם השלמת העסקה והצלת כספי הציבור".

 

עד היום עסקת סרצ’לייט קיבלה את כל האישורים למעט אישור שר התקשורת, ומדובר בשורה ארוכה מאד של אישורים – אישור רשות התחרות, אישור נשיא בית המשפט המחוזי, רשות המיסים, הבורסה בישראל, נאסד"ק, רשות ניירות ערך, בעלי המניות בארץ ובחו"ל, אישור הכנ"ר, מחזיקי אגרות החוב של ביקום ושל אינטרנט זהב, דירקטוריון כל החברות הרלוונטיות.

 

כזכור, בחודש יוני השנה נחתמה עסקה למכירת מניות השליטה בחברת בי קום לקרן סרצ’לייט ודוד פורר. על פי מתווה העסקה, סרצ’לייט תשלם עבור השליטה 485 מיליון שקל. רוב הסכום יגיע בשלב הראשון לקופת החברה האם בי-קום, דרך אינטרנט זהב - בעלת השליטה בבי-קום, או ישירות בהזרמה לבי-קום שבה יחזיקו סרצ’לייט ופורר 75% מהמניות. פורר ישקיע בעסקה 97 מיליון שקל ויהיה השותף הישראלי של סרצ’לייט.

 

עמי ברלב, מנכ"ל החברה אמר בתגובה לקבלת האישור: "זו אבן הדרך החשובה ביותר להשלמת העסקה שהושגה עם מאמץ מקצועי רב של כל הצוותים הרלוונטיים. אנו מודים לצוות משרד התקשורת ושר התקשורת שניהלו מהלך יסודי תוך התנהלות מקצועית במיוחד, לטובת הציבור במדינת ישראל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש