אלקטריאון החלה בהתקנת כביש חשמלי בשוודיה

החברה הכשירה צוות התקנה מקומי וביצעה התקנה משותפת של 50 מטרים במתקן החברה; אלקטריאון קיבלה 8.3 מיליון ₪ מממשלת שוודיה על פי תנאי ההסכם

חדשות ספונסר 11/11/2019 10:02

א+א- 1

חברת אלקטריאון המפתחת מערכת כביש חכם, מדווחת היום בהמשך לזכייתה במכרז של מנהל התחבורה השוודי לבניית כביש חשמלי, כי היום תחל התקנה של מקטע ראשון בגוטלנד שוודיה.

 

כזכור, בחודש אפריל השנה זכתה חברת בת של אלקטריאון, שהתאגדה בשוודיה במכרז ממשלתי להדגמת טכנולוגיית הכביש שלה. על גבי הכביש שיצויד בטכנולוגיית החברה מתוכננת הנעה של אוטובוס חשמלי שישמש כשאטל ציבורי ומשאית חשמלית שתיבחן על ידי נהג מקצועי. מטרת הניסוי היא לבחון את מוכנות המערכת שפותחה על ידי החברה להתקנה בפרויקטים בהיקפים גדולים יותר על גבי כבישים מהירים.

 

הכביש, המבוסס על טכנולוגיית הטעינה האלחוטית הדינאמית שפיתחה החברה, צפוי להיות הראשון מסוגו בעולם הטוען משאית ואוטובוס חשמליים תוך כדי נסיעה. עם זכייתה במכרז, העריכה אלקטריאון כי הפרויקט צפוי להמשך כ-3 שנים.

 

החברה מדווחת בנוסף על קבלת תשלום בסך של 8.3 מיליון ₪ מממשלת שוודיה בגין עמידה ביעדי הפרויקט ותחילת ההתקנה. העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט היא כ-45 מיליון ₪, כאשר ממשלת שוודיה צפויה לממן כ-35 מיליון ₪ מעלות זו.

 

באלקטריאון מציינים כי זו הפעם הראשונה שמתבצעת התקנה של תשתית החברה על כביש ציבורי לצורך טעינה של משאית ואוטובוס חשמליים. על מנת להיערך להתקנה, החברה ביצעה מספר פעולות מקדימות.

 

נערך מפגש הדרכה והדגמה עם שותפי החברה לפרויקט בשוודיה, שבמסגרתו הוכשר צוות ההתקנה השוודי והתבצעה התקנה משותפת של מקטע כביש חשמלי באורך של כ-50 מטרים במתקן החברה כולל בדיקות חשמליות של רכב נטען מכביש הניסוי.

 

כמו כן, נערכו בדיקות EMC/EMF (עמידה בתקני תאימות וקרינה אלקטרו-מגנטית) לצורך קבלת אישור הרשויות בשוודיה להתקנה.

 

אלקטריאון הוקמה בשנת 2013 על ידי אורן עזר וחנן רומבק, והונפקה בבורסה בשנת 2017, לאחר שהתמזגה לשלד הבורסאי של ביומדיקס. מניית אלקטריאון טסה מתחילת השנה בשיעור של 367% והיא נסחרת לפי שווי שוק של 730 מיליון.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    צריכה לדווח חודש הבא על תוצאות ניסוי משמעותי

    האם ההודעה של היום מרמזת על הצלחה ??
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    לומד כלכלה 11/11/2019 12:42