ביומדיקו: אוגווינד קיבלה אישור ממשרד האנרגיה למענק של עד 1.5מיליון ₪

המענק יינתן לחברה בכפוף לפיתוח מערכת אגירת אנרגיה למשק החשמל וביצוע פיילוט למערכת; משרד האנרגיה יהיה זכאי לתמלוגים של 5% מהכנסות המערכת

חדשות ספונסר 10/11/2019 12:12

א+א-

חברת ביומדיקו הנסחרת ברשימת השימור מדווחת היום כי חברת אוגווינד, איתה חתמה החברה על הסכם מיזוג, קיבלה אישור ממשרד האנרגיה לזכאות למענק בסך של עד 1.5 מיליון ₪ מתוך תקציב מאושר של עד 3 מיליון ₪.

 

אוגווינד היא חברה פרטית העוסקת בתחום של אגירת אנרגיה באמצעות אוויר דחוס. מענק משרד האנרגיה ינתן לה במסגרת פרויקט חלוץ והדגמה לצורך, ובכפוף לפיתוח מערכת אגירת אנרגיה למשק החשמל, המבוססת על טכנולוגיה המפותחת על ידי אוגווינד, וכן ביצוע פיילוט למערכת כזאת.

 

מענק משרד האנרגיה מותנה בהתחייבויות, מגבלות ותנאים מקובלים בהסכמים מסוג זה כגון חתימה על הסכם תמיכה והשקעה בין משרד האנרגיה לבין אוגווינד ובתשלום תמלוגים בשיעור של 5% מכל הכנסה של אוגווינד הנובעת ממסחור תוצרי הידע והקניין הרוחני שפותחו מכספי המענק עד לסך המענק שניתן בפועל.

 

אוגווינד התמזגה לתוך השלד של ביומדיקו בחודש יולי השנה. אוגווינד המפתחת , מייצרת ומשווקת מערכת אגירה, אותה היא מוכרת למפעלי תעשיה בתחומים שונים . כמו כן, אפליקציות של מערכת האגירה נמכרות לתעשייה הביטחונית.

 

מערכת האגירה של אוגווינד מיועד ת למפעלי תעשיה גדולים בישראל הנזקקים לאוויר דחוס בלחץ גבוה כחלק מתהליך הייצור במפעל. האוויר הדחוס נצרך בתעשייה להפעלת מכונות וכלים שונים במפעל (ציוד פניאומטי ומיכון) וכן כאוויר תהליכי (gas Process ) המשמש להפקת גזים מסוגים שונים (כגון חנקן וחמצן).

 

לאחרונה החלה אוגווינד בבחינה ופיתוח מוצר חדש, העוסק בהמרת אוויר דחוס לאנרגיה המיועד למשק החשמל. מוצר זה יתבסס על מערכת האגירה הקיימת בשילוב של טכנולוגיה ייחודית להמרת אנרגיה אגורה באוויר דחוס לאנרגיה חשמלית בנצילות גבוהה.

 

שוק אגירת האנרגיה עבור משק החשמל הינו שוק מתפתח אשר צמח ב -100% בין השנים 2017- ל 2018 וצפוי לצמוח בקצב צמיחה ממוצע של 74% בשנה  ב-5 השנים הקרובות. מעבר לכך, ככל שהחשמל מבוסס על מקורות מתחדשים (לדוגמא: רוח, שמש) אשר הינם יציבים פחות ביחס לאספקת חשמל ממקורות אחרים הביקוש לאגירת אנרגיה עבור משק החשמל גדל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה