משרד התקשורת: היתר השליטה לעסקת סרצ’לייט-בזק יינתן מחר

החברה קיבלה הודעה טלפונית כי לאחר האישור של היועץ המשפטי, השר אמסלם יחתום על האישור למרות שלטענתו "מנדלבליט לא סיפק די הבהרות בנושא"

חדשות ספונסר 10/11/2019 14:36

א+א- 3

שר התקשורת חה"כ דודי אמסלם שלח הבוקר מכתב תשובה למנדלבליט, והודיע שיחתום על העסקה למכירת בזק, למרות שהיועמ"ש לא סיפק לשר די הבהרות בנושא.

 

לדברי השר "למרות זאת, החלטתי לחתום על הסכם מכירת בזק, פשוט כדי לא לפגוע באזרחים שלצערי הרב, הפכו לכלי ניגוח בגלל המצב הנוכחי שאליו הגיעה חברת בזק, לא מעט בגלל "עזרתכם".

 

אנו עדים למצב אומלל בו מניות וקרנות הפנסיה של אנשים תמימים עלולות להיפגע בגלל מדיניות לא-אחראית של גורמים רבים. מאחר שטובת הציבור חשובה לי יותר מהכל ועומדת בראש מעייני, אחתום על עסקת המכירה, כדי לא לפגוע במשקי הבית של אזרחי ישראל, רבים וטובים."

 

השר אמסלם הוסיף וכתב ש"בכל מקרה, אני עדיין עומד על כך שאקבל תשובות ענייניות ומפורטות לשאלות שהועברו אליך מטעמי. לעניות דעתי, זה התפקיד המרכזי שלך כיועץ משפטי לממשלה ואני מצפה שאכן תשיב, ובהקדם האפשרי - בצורה עניינית לכל שאלותיי."

 

מנכ"ל חברת ביקום עמי ברלב פרסם את הודעת הדוברות שפורסמה על ידי משרד התקשורת והוסיף כי לחברה נמסר טלפונית מהמשרד כי היתר השליטה צפוי להיחתם ולהימסר לחברה מחר, 11.11.2019

 

כזכור, השר אמסלם סרב לחתום על ההיתר ללא אישור היועץ המשפטי מנדלבליט וטען שהוא עושה זאת מחשש שבעתיד יואשם במתן הטבות כלכליות, ויועמד לדין כמו קודמו בתפקיד – ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 במכתב ששלח אמסלם ליועצת המשפטית של משרד התקשורת כתב בין היתר: "היות והשר אינו נוהג להעניק הטבות כלכליות ואינו מעוניין להימצא בסיטואציה דומה לזו שנמצא בה כעת ראש הממשלה, השר מבקש לקבל הסבר מנומק ומשכנע מדוע עסקה זו אינה דומה לעסקאות בעבר".

 

מנכ"ל ביקום פנה בתגובה במכתב פומבי לשר והפציר בו "לפעול ללא לאות ובדחיפות להשלמת כל ההליכים הדרושים לשם קבלת היתר השליטה, אשר הוא המכשול האחרון שנותר לשם השלמת העסקה והצלת כספי הציבור".

 

 

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אני חושב הצעים , אבל עד כה טעיתי.

  כל מי שקיבל זכויות יממש אותם. אבל לא כולם רוצים להגדיל כמות. חלקם ימכרו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 11/11/2019 09:07

 2. 2
  מה יקרה ביום ג אחרי המועד הקובע?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  davidgozlan 10/11/2019 19:12

 3. 3
  כנראה טעיתי כשיצאתי מביקום 527-560

  7 ימים יגידו עומק הטעות. סיום מימוש הזכויות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 10/11/2019 17:48