חדשות שוק ההון

כיל מציגה רווחיות יציבה ושיא בתזרים המזומנים ברבעון השלישי

החברה עמדה בצפי האנליסטים, עם ירידה של 3% במכירות ורווח למניה של 0.1 דולר, בדומה לרבעון השלישי של 2018

חדשות ספונסר 07/11/2019 09:39

א+א- 2

יצרנית המינרלים והכימיקלים כיל הכריזה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי שהסתיים ביום 30 ספטמבר 2019.

 

ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו לסך 1,325 מיליון דולר, לעומת 1,371 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנת 2018. הירידה בהכנסות נבעה מהעיכוב בחתימה על חוזים לאספקת אשלג בסין ובהודו, וכן מהשפעה שלילית של שערי חליפין.

 

השפעות אלה קוזזו על ידי מחירים גבוהים יותר של ברום, מוצרים מבוססי-ברום, מעכבי בעירה מבוססי זרחן ומוצרי פוספט מיוחדים, גידול בכמויות המכירה של פתרונות תעשייתיים מבוססי-ברום, בעיקר תמיסות צלולות וברום אלמנטרי, וכן גידול בכמויות המכירה של חומצה זרחתית ירוקה.

 

הרווח התפעולי בסך 201 מיליון דולר נותר יציב והרווח התזרימי-תפעולי (EBITDA) בסך 307 מיליון דולר גדל בשיעור 4% לעומת הרבעון השלישי לשנת 2018. הרווח התפעולי הושפע לחיוב ממחירים גבוהים יותר, עלויות חומרי גלם נמוכות יותר, בעיקר גופרית, אשר קוזזו באופן חלקי על ידי מחירים גבוהים יותר של חומצה שנרכשה מצד שלישי וכן עלויות אנרגיה נמוכות יותר, הודות לתחנת הכוח החדשה בסדום.

 

השפעות אלה קוזזו על ידי מחירים גבוהים יותר של הובלה ימית ותנודות בשערי חליפין, עקב הייסוף בשער השקל לעומת הדולר, אשר הביא לגידול בעלויות התפעוליות במונחים דולריים.

 

תזרים המזומנים התפעולי בסך 368 מיליון דולר, גבוה ב-88% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2018. הגידול נובע מקיטון בנכסים התפעוליים, נטו (הון חוזר).

 

ההתחייבויות הפיננסיות, נטו, בסוף הרבעון השלישי הסתכמו לסך 2,390 מיליון דולר, גידול בסך 178 מיליון דולר לעומת 31 בדצמבר 2018. הגידול נבע בעיקר מגידול בסך 296 מיליון דולר בהתחייבויות לטווח ארוך ולטוות קצר כתוצאה מיישום תקן חשבונאות IFRS 16 בחודש ינואר 2019. הגידול קוזז באופן חלקי על ידי תזרים מזומנים חזק, אשר איפשר הפחתת יתרת החוב הפיננסי למוסדות פיננסיים.

 

הנהלת החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד רבעוני בסך 5 סנט למניה, המשקף תשואת דיבידנד שנתית גבוהה מ- 4%.

 

נשיא ומנכ"ל כיל, רביב צולר, מסר: "הגיוון בעסקי כיל, כמו גם המיקוד שלנו במוצרים מיוחדים ובהגדלת תזרים המזומנים ע"י שליטה בהוצאות ושיפור תנאים מסחריים, משתקפים בתוצאות החזקות שלנו ברבעון השלישי ומתחילת השנה.

הביצועים שלנו בולטים במיוחד לאור האתגרים עליהם התגברנו ברבעון הנוכחי, כולל העיכוב בחתימת החוזים לאספקת אשלג בהודו ובסין, המגמה השלילית במחירי הקומודיטי וכן השפעה שלילית של שערי חליפין בעקבות הפיחות באירו וביואן הסיני, אשר פגעו בהכנסות שלנו, והשקל החזק, שהוביל לעלייה בעלויות במונחי דולר".

 

עוד הוסיף צולר ואמר: "ברבעון השלישי המשכנו לפעול בהתאם לאסטרטגיה שלנו והשגנו מספר אבני דרך חשובות. חתמנו על חוזים ארוכי-טווח עם לקוחות בתחום הברום באסיה, אשר צפויים לתרום כ 110 מיליון דולר להכנסות החברה החל משנת 2021.

 

כמו כן, השגנו פריצת דרך בשוק תחליפי הבשר הצומח במהירות, עם חתימה על מספר הסכמי אספקה המבוססים על הפתרון הקנייני שלנו, Rovitaris®. פריצת דרך זו הנה תוצאה של יכולות ייחודיות של כיל בתחום המזון, אותן אנו מתכוונים לשלב במנועי הצמיחה העתידיים שלנו.

 

בהתאם לתכנית, במהלך הרבעון הרביעי נבצע פרויקט לשדרוג מתקנים במפעלי האשלג שלנו בים המלח. אמנם פרויקט זה צפוי להשפיע לרעה על הפקת האשלג והמכירות הכמותיות ברבעון הרביעי, אולם הוא יאפשר לנו ליהנות משיפור בייצור ובעלויות בשנה הבאה ומעבר לה.

 

בסין אנו מתקדמים בהקמת מפעל חדש לייצור חומצה זרחתית טהורה בהתאם לתכניות, מה שיאפשר לנו לעבור ממוצרי פוספט קומודיטי למוצרים מיוחדים. אני סמוך ובטוח כי כיל מוכנה להתמודדות עם האתגרים בשוקי הקומודיטי ולהפקת המיטב מההזדמנויות העומדות בפנינו".

 

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הרווח התפעולי המתואם

  עם כל הכבוד לרביב צולר, להלן הנתון המשמעותי ביותר, כדלקמן: הרווח התפעולי המתואם ירד כ-12.6% ביחס לרבעון השני הרווח התפעולי המתואם ירד כ-16.6% ביחס לרבעון הראשון האם הרווח התפעולי המתואם ירד גם ברבעון הרביעי? סביר שכן

  Sassi6 07/11/2019 13:36

 2. 2
  והמניה לא זזה..

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Nanis 07/11/2019 10:41