חדשות שוק ההון

הראל השקעות באזהרת רווח: הפרשה של 900 מיליון ₪ ברבעון השלישי

הפרשת הענק נובעת מהצורך בחיזוק עתודות לביטוח הסיעודי לאור ירידת הריבית; בשל ההפרשה החברה תרשום הפסד חשבונאי כולל של 200-260 מיליון שקל ברבעון

חדשות ספונסר 06/11/2019 10:24

א+א-

חברת הביטוח הראל דיווחה לבורסה כי נוכח ירידת עקום ריבית חסרת סיכון המשמש לחישוב ההתחייבויות הביטוחיות, במהלך הרבעון האחרון, ערכה הראל חברה לביטוח, חברה בת בבעלות מלאה של החברה, בדיקה אקטוארית וחשבונאית, לעניין השפעות ירידת עקום הריבית על דוחות החברה לרבעון השלישי של שנת 2019 ובפרט – השפעות ירידת עקום הריבית על העתודות בכלל תחומי פעילותה של החברה.

 

לאור הירידה המתמשכת בריבית חסרת סיכון שהתחזקה משמעותית ברבעון האחרון, הראל צפויה להפריש ברבעון הקרוב כ-900 מיליון שקלים (לפני מס) לחיזוק העתודות הביטוחיות.

 

החברה ציינה בדיווח לבורסה כי ללא השפעת ירידת הריבית, צפוי היה הרווח ברבעון השלישי של 2019 להסתכם לסך של מעל 400 מיליון שקל (אחרי מס), ולתקופה של תשעת החודשים הראשונים של השנה להסתכם לסך של מעל מיליארד שקל (אחרי מס) – מה שאמור היה להיות הרווח הגבוה ביותר בתולדות הקבוצה.

 

בשל ההפרשה, החברה תרשום ברבעון השלישי הפסד חשבונאי כולל של 200-260 מיליון שקל (לאחר מס), אך למרות זאת הרווח הכולל הנקי לתשעת החודשים הראשונים של השנה צפוי לעמוד על כ-450 מיליון שקלים.

 

עיקר ההפרשה (למעלה מ-600 מיליון) הינה בגין ביטוחי סיעוד והשאר כנגד ביטוחי חיים מבטיחי תשואה ובחבויות בביטוח אלמנטרי.

 

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, אמר: "העובדה כי למרות הפרשת ענק של מעל 900 מיליון שקל אנו צפויים לסיים את תשעת החודשים הראשונים של השנה ברווח כולל נקי של כ-450 מיליון שקל - היא עדות לעוצמתה ואיתנותה הפיננסית של הראל.

 

מבחינה עסקית ובניטרול השפעת הריבית - זוהי השנה הטובה ביותר של הראל מאז הקמתה. 900 מיליון השקלים שנפריש יבטיחו תשלום תביעות למבוטחים עשרות שנים קדימה. כמובן שאם הריבית תעלה בהמשך - סכום זה יוחזר לשורת הרווח, במלואו או בחלקו, בהתאם לשיעור עליית הריבית."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה