אל על מוכרת 12 מנועי בואינג ברווח של 30 מיליון דולר

לאחר שנפרדה מצי מטוסי הג’מבו שלה, אל על מוכרת מנועים לחברה זרה; העסקה מותנית בבדיקות טכניות שיעברו המטוסים בחודשים הקרובים ורק בסופן יקבע המחיר הסופי

חדשות ספונסר 05/11/2019 17:26

א+א-

חברת אל על מדווחת היום על חתימת הסכם עם חברה זרה למכירת שנים עשר מנועים מסוג 4056-3 Pratt & Whitney . החברה צפויה להכיר ברווח הון המוערך בסך של כ-30 מיליון ₪ במועד העברת הבעלות במנועים לקונה.

 

מימוש העסקה וקבלת התמורה כפופים להשלמת בדיקה טכנית של המנועים ומסמכיהם לשביעות רצונו של הקונה. במידה ויתגלו ממצאים בבדיקות שיערכו למנועים במהלך החודשים הקרובים, עשויות לחול הפחתות בתמורה ובהתאמה – גם ברווח המוערך של החברה.

 

בתחילת השבוע, נפרדה אל על ממטוסי הבואינג 747 לאחר 48 שנים בהן פעלו המטוסים בשירות החברה. רכישת המנועים היום נעשית בהמשך להוצאת צי המטוסים מהשירות ובהתאם להודעות החברה בדוחות השנתיים של 2018.

 

בסיכום המחצית הראשונה של השנה, הכנסות החברה היו דומות לשנה שעברה (גידול של 0.5%), אך החברה סיכמה מחצית הפסדית, כאשר ההפסד הנקי הסתכם בכ-55 מיליון דולר בהשוואה להפסד של כ- 62.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מניית החברה עולה בעקבות ההודעה בשיעור של כ-7%. מתחילת השנה עלתה מניית אל על 11.9% וב-12 החודשים האחרונים הוסיפה 24.53%. החודש תפרסם החברה את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה