ביוליין מציגה נתונים המעידים על הפחתה משמעותית בצמיחת גידולי סרטן הלבלב

לטיפול המשולש של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה הייתה השפעה טובה יותר בצורה משמעותית על צמיחת הגידול בהשוואה לכימותרפיה לבד

חדשות ספונסר 05/11/2019 15:23

א+א-

ביוליין אר. אקס. הדואלית, חברה ביופרמצבטית בשלבי פיתוח קליניים שמתמקדת באונקולוגיה, דיווחה היום על תוצאות פרה-קליניות חיוביות שמעמיקות את הבנת מנגנון הפעולה של BL-8040 בשילוב anti-PD-1 וכימותרפיה.

 

התוצאות, המתומצתות בפוסטר מדעי שכותרתו "שילוב של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה מפחית בצורה משמעותית צמיחה של סרטן הלבלב ומשנה את המאזן בין תאי CD4+/FOXP3+ לבין תאי CD8+ בגידול", יוצג בכנס השנתי של האגודה לאימונותרפיה של סרטן, במרילנד שבארה"ב.

 

פיליפ סרלין, מנכ"ל ביוליין אר. אקס., אמר, "התוצאות שהתקבלו במחקר הפרה-קליני בסרטן הלבלב תומכות בהיפותזה שלנו שטיפול משולש של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה מסייע להילחם בסרטן קשה לטיפול זה. תוצאות פרה-קליניות אלו מהטיפול המשולש תומכות במנגנון הפעולה של BL-8040 אשר הוצג בנתונים קליניים שהתקבלו בעבר מהטיפול המשולב של BL-8040 ו-pembrolizumab, מהם ניתן לראות כי קיימת הפחתה בתאים מעכבי מערכת החיסון, בלוויית הגברת הפעילות של תאי T מסוג CD8+.

 

אנו מאמינים שהיכולת של BL-8040 לווסת את הסביבה התאית של הגידול הסרטני מאפשרת הפעלה טובה יותר של מערכת החיסון כאשר הוא בשילוב עם כימותרפיה ואימונותרפיה. אנחנו מאוד מקווים שפעילות אנטי-סרטנית זו תאומת גם בבני אדם, בעודנו מחכים בקוצר רוח לתוצאות זרוע הטיפול המשולשת בניסוי הקליני Phase 2 שלנו, COMBAT/KEYNOTE-202, שבוחנת את השילוב של BL-8040, KEYTRUDA® וכימותרפיה בחולי סרטן לבלב גרורתי, עליהן אנו צפויים לדווח עד סוף השנה".

 

הניסוי הפרה-קליני בוחן את ההשפעה של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה (Irinotecan, Fluorouracil Leucovorin), הן בנפרד והן בשילובים שונים, על צמיחת הגידול והרכב תאי מערכת החיסון בסרטן לבלב בעכברים.

 

הממצאים העיקריים מהניסוי מראים שלטיפול המשולש של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה הייתה השפעה טובה יותר בצורה משמעותית על צמיחת הגידול בהשוואה לכימותרפיה לבד או לכימותרפיה עם אחת משתי התרופות האחרות.

 

עוד עולה מהממצאים כי הטיפול המשולש של BL-8040, anti-PD-1 וכימותרפיה השפיע בצורה הטובה ביותר על הרכב תאי מערכת החיסון בגידול ובסביבתו, גרם להפחתה של תאים מדכאי מערכת החיסון, ובה בעת הגביר את הפעילות של תאי T אנטי-סרטניים.

 

BL-8040 הוא מקטע חלבוני (פפטיד) סינתטי קצר שמעכב בחוזקה ובספציפיות רבה את החלבון CXCR4. CXCR4 הוא קולטן ממשפחת הכימוקינים, המתבטא ברמה מוגברת במרבית הגידולים הסרטניים ההומניים. רמת הביטוי של CXCR4 בגידול, נמצאה בהתאמה לפרוגנוזה והוא ממלא תפקיד מרכזי בצמיחת הגידול, פלישה לרקמות בריאות ויצירת גרורות, גיוס כלי דם אל הגידול ופיתוח עמידות לטיפולים.

 

הזכויות עבור BL-8040 נרכשו על ידי ביוליין אר. אקס. מביוקיין תרפיוטיקס, והוא פותח בעבר תחת השם BKT-140.  BL-8040 נבחנת בניסוי קליני Phase 2b כטיפול קונסולידציה עבור חולי לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML), ובניסוי קליני Phase 3 בניוד תאי גזע למחזור הדם לצורך השתלת תאי גזע בחולי מיאלומה נפוצה (השתלה אוטולוגית).

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה