בי קום במכתב לשר התקשורת: חתום על הסכם סרצ’לייט

מנכ"ל החברה עמי ברלב פנה במכתב לדוד אמסלם וביקש ממנו "לפעול ללא לאות ובדחיפות להשלמת כל ההליכים הדרושים לשם קבלת היתר השליטה"

חדשות ספונסר 05/11/2019 14:44

א+א-

מנכ"ל ביקום עמי ברלב פנה היום במכתב לשר התקשורת דוד אמסלם על מנת לקדם את סיום עסקת סרצ’לייט. במכתב, אותו מגדיר המנכ"ל "פנייה דחופה", כותב בר לב "חברתנו הופתעה והוטרדה ביותר נוכח פרסומים בתקשורת לפיהם כבוד השר שוקל שלא לחתום על היתר השליטה, אם היועץ המשפטי לממשלה לא יאשר לו".

 

ברלב מסביר כי מדובר בעסקה איכותית, עסקה המגנה על כספי הציבור המושקעים בקבוצת ביקום/בזק, ועסקה שמזרימה מאות מיליוני דולרים לחיזוק ולשיפור שוק התקשורת הישראלי. הוא מזהיר כי כל עיכוב נוסף באישורה של העסקה עשוי לגרום נזק בלתי הפיך לכספי הציבור והפנסיות כמו גם לבזק עצמה.

 

אם העסקה לא תצא אל הפועל צפויים הכספים לעיל להיקלע לסחרור פיננסי חסר תקדים ולמחוק לציבור הישראלי מיליארדי שקלים. הסיכון עצום. מעבר לכך, עיכובה של העסקה עשוי לגרום לטלטלה פיננסית באחת מחברות התקשורת הגדולות בישראל ולגרום נזק לשוק התקשורת הישראלי, לציבור ולצרכני שירותי התקשורת בישראל.

 

כידוע, במהלך השנתיים האחרונות נקלעה הקבוצה כולה להליכי חדלות פירעון וסחרור פיננסי עצום. הליכים אלו מעמידים בסכנה חוב ציבורי עצום בסך של כ-3 מיליארד ש"ח, אשר ניטל על ידי חברות הקבוצה. עיקר חוב ציבורי זה הינו אגרות חוב סחירות המוחזקות על ידי משקיעים פרטיים, קרנות פנסיות, קופות גמל, השתלמות, קרנות נאמנות וגופים מוסדיים בישראל.

 

במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2019 , אושרה על ידי כלל בעלי העניין בחברה הצעת הסדר מטעם סרצ’לייט בשיתוף פעולה עם קבוצת פורר הישראלית. לדברי ברלב, ההסדר מאפשר גם למחזיקי אגרות החוב של אינטרנט זהב - החברה אם של ביקום - פתרון ראוי ומיטבי, הגם שהוא כרוך במחיקת חוב כואבת.

 

עסקת סרצ’לייט קיבלה את כל האישורים למעט אישור שר התקשורת, ומדובר בשורה ארוכה מאד של אישורים – אישור רשות התחרות, אישור נשיא בית המשפט המחוזי, רשות המיסים, הבורסה בישראל, נאסד"ק, רשות ניירות ערך, בעלי המניות בארץ ובחו"ל, אישור הכנ"ר, מחזיקי אגרות החוב של ביקום ושל אינטרנט זהב, דירקטוריון כל החברות הרלוונטיות.

 

ברלב מסיים את מכתבו בבקשה לשר " לפעול ללא לאות ובדחיפות להשלמת כל ההליכים הדרושים לשם קבלת היתר השליטה, אשר הוא המכשול האחרון שנותר לשם השלמת העסקה והצלת כספי הציבור"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה