המסחר בת”א מתנהל ביציבות, טבע עולה 2.3%

מדד הבנקים עולה 0.3%; סאפיינס עולה 3% אחרי פרסום הדוחות אמש; פתיחה יציבה באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בעליות של עד 0.3%

מערכת ספונסר 05/11/2019 10:25

א+א-

המסחר בבורסה המקומית מתנהל ביציבות, בהמשך לעליות בבורסות בעולם. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירוק, בניו יורק נרשמו עליות בסגירה, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר במגמה מעורבת עם יציבות של השערים המרכזיים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי זעיר על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית כיל בפער חיובי של 0.94%, מניית איי.אפ.אפ בפער חיובי של 0.92%, מניית פריגו בפער שלילי של 1.29% ומניית אורמת טכנו בפער שלילי של 1.19%.

נלייבקס דיווחה אתמול על תוצאות ביניים חיוביות בתרופה Allocetra לטיפול בספסיס. השוואה בין חולים שטופלו ב - Allocetra לבין 37 חולים אחרים עם ספסיס חמור, עם מקור ודרגת זיהום זהים, באותו בית חולים, הדגימה פוטנציאל למניעה של קריסת מערכות.

עוד פורסם אתמול שהשכר הממוצע במשק עלה ב - 2.5% ועומד על 10,800 ₪. מספר משרות השכיר היה 3.698 מיליון, עלייה של 1% לעומת אוגוסט 2018. השכר הממוצע בתחום ההייטק היה 23,112 ש"ח, עלייה של 5.3%.

מסקירת מיטב דש: "הצמיחה במשק מתמתנת, מה שצפוי לתמוך בהורדת ריבית ע”י בנק ישראל". עוד נכתב כי "האופטימיות לקראת החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בתוספת ההשפעה של הבנקים המרכזיים צפויים לתמוך בשוקי המניות בטווח הקצר".

סקר גיאוקרטוגרפיה: 79% מהציבור יתמוך בביצוע פרויקט תמ”א 38 בבניין בו הוא מתגורר. מעל 70% תומכים בראשי ערים שממשיכים לקדם תמ"א 38 ומעריכים כי חיזוק המבנים ומיגונם ישפר את איכות חיי התושבים בהם ואת ביטחונם.

קומפיוג’ן קיבלה אישור FDA לתחילת ניסויים קליניים. החברה תתחיל את הניסוי בתרופה שלה לחולי סרטן במצב מתקדם במספר מרכזים בארה"ב בתחילת שנת 2020.

 סרגון נטוורקס: ההכנסות ירדו ב - 16.6% ברבעון השלישי של 2019. הרווח הנקי צנח ל-0.2 מילון דולר בהשוואה ל-6.2 מיליון דולר ברבעון המקביל; התוצאות הושפעו בעיקר מההאטה בהודו ועיכוב בפרויקט גדול באמריקה הלטינית.

סאפיינס: הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ברבעון השלישי בכ - 37.9%. ההכנסות הרבעוניות עלו בכ - 12.8% לכ - 82.6 מיליון דולר. החברה מעלה תחזיות לשנה כולה וצופה הכנסות של 325 מיליון דולר.

 רדהיל קיבלה אישור FDA לתרופה שפיתחה. התרופה Talicia היא היחידה המאושרת על ידי ה -FDA לטיפול בחיידקH. pylori . החברה מתכננת להתחיל בשיווק התרופה ב-2020.

הראל פיננסים: "הנתונים הכלכליים והריבית תומכים בחשיפה באג”ח ובמניות". עוד קבעו בסקירה כי "נתוני צמיחה טובים בארה"ב, נתוני תעסוקה מצוינים ודיווחים על המשך התקדמות בשיחות הסחר עם סין ממשיכים לתמוך בשווקים, יחד עם תוצאות כספיות טובות של החברות".

אורי לוין החל בסבב מינויים בהנהלת בנק דיסקונט. המנכ"ל החדש שיכנס לתפקידו בדצמבר ממנה את יובל גביש לראש החטיבה העסקית. יפית גריאני תתמנה לראש החטיבה הבנקאית; יובל נרדי ישמש CFO וראש חטיבת תכנון ואסטרטגיה.

אנרג’יאן השלימה את קידוח ההערכה בכריש צפון. על פי התוצאות, טווח כמות הגז הצפויה במאגר גדולה בכ - 30% מההערכות הראשוניות. המאגר ממוקם 5 ק"מ ממאגר כריש.

 ברן מנפיקה מניות בדיסקאונט של 40%. התמורה הצפויה לחברה עומדת על 35 מיליון ₪. בעלי השליטה בחברה ישתתפו בהנפקה.

 אמות מדווחת על עליה של 8% ב -NOI ברבעון השלישי של השנה. ה - FFO עלה ב - 4% והסתכם ב - 125 מיליון ₪. שיעור המינוף ירד ל - 42%, החברה אשררה את התחזיות להמשך השנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה