חדשות שוק ההון category name

פארמוקן נערכת להקמת מפעל ובית מסחר למוצרי קנאביס

עלות הקמת המפעל מוערכת ב-8 מיליון ₪; החברה תפנה ליק"ר לקבלת אישורים ראשוניים למפעל ולבית המסחר

חדשות ספונסר 03/11/2019 09:41

א+א-

חברת פארמוקן מדווחת היום כי התקשרה בשני הסכמים ארוכי טווח לשכירת מבנה בעפולה בו תקים החברה מפעל לייצור ואריזה ולבית מסחר לאחסון והפצה של מוצרי קנאביס רפואי. השכירות היא לתקופה של 9 שנים שמתחילה ב-1.1.2019, עם אופציה להארכת התקופה ל-9 שנים נוספות.

 

בכוונת החברה להקים את המפעל בהתאם לנהל האיכות ועל פי התקן לייצור והפצה - IMC- GMP ו- IMC-GDP. המבנה השכור הוא בשטח כולל של 2,500 מ"ר, מתוכם יוקם המפעל ובית המסחר על שטח של 650 מ"ר.

 

עם חתימת הסכמי השכירות תפנה החברה ליחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות לצורך קבלת האישורים הראשוניים הדרושים להקמת המפעל ובית המסחר ובמקביל תחל בעבודות ההקמה.

 

הקמת המפעל מהווה אבן דרך נוספת במימוש תוכניותיה האסטרטגיות של החברה. להערכת החברה היא עומדת בכל התנאים הנדרשים לצורך קבלת האישורים הראשוניים מהיק"ר.

 

הקמת המפעל ובית המסחר של מוצרי קנאביס רפואי, יאפשרו לקבוצה לייצר, לארוז ולהפיץ את מוצריה, תוך שליטה על איכות הייצור, טיב המוצרים ושמירה על קניינה הרוחני.

 

כיום הקבוצה מייצרת ומאפסנת את מוצריה באמצעות קבלן משנה חיצוני, כאשר חלק ממוצריה של החברה מופצים באופן ישיר על ידי החברה למטופליה וחלק מופץ באמצעות קבלן המשנה לבתי המרקחת.

 

החברה מעריכה את עלות הקמת מפעל הייצור ובית המסחר בסך כולל של כ- 8 מיליון ש"ח וכי תממן את הקמתו ממימון עצמי. דמי השכירות החודשיים יהיו מופחתים על לתחילת 2020 ויעמדו על סך של 16 אלף ₪, והחל מפברואר 2020 החברה תשלם 31 אלף ₪ בתוספת מע"מ.

 

מנכ"ל פארמוקן, גיל חובש: "הקמת המפעל ובית המסחר הנה אבן דרך חשובה שתאפשר לנו לשמור על עצמאות
עסקית מרבית, ייעול תהליכי הייצור וההפצה ומימוש יתרונות הידע והניסיון הרב שצברנו לאורך השנים
בתהליכים אלה, וזאת כדי לספק ללקוחותינו את מוצרי הקנאביס הרפואי באיכות מירבית. החברה נמצאת
בתהליך צמיחה, כשאנו מתכוונים להתחיל ב פעילות שיווק ומכירות ראשונות בחו"ל באמצעות שיתופי הפעולה
עליהם דיווחנו."
 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה