דיסקונט ברוקראז’ לקראת דוחות כיל: צפי לדו”ח פושר והתייחסות לעסקה בהודו

ממשיכים להמליץ על כיל בתשואת שוק במחיר יעד של 18 ₪ עם המשך חשש בטווח הקצר; החברה תדווח ביום חמישי, 7.11.19

חדשות ספונסר 31/10/2019 11:46

א+א-

לקראת פרסום דו"ח כיל בתאריך 07.11.2019, מיכל אלשיך, מנהלת מחקר ורו"ח בדיסקונט ברוקראז’, צופה כי ברבעון 3 ובמחצית ה-2 יהיה מאתגר להתעלות על מספרי ההשוואה החזקים ואנו חוזים ירידה ברווח הנקי המתואם של כ-10% ברבעון 3 וכ-18% במחצית. נזכיר כי במחצית ה-1 התוצאות הושפעו לטובה מעליות חדות באשלג ובברום. אלו הביאו לעלייה ברווח הנקי המתואם של כ-37%.

 

אנו ממשיכים להמליץ על כיל בתשואת שוק במחיר יעד של 18 ₪. בחודש האחרון ירדה המניה כ-9%, ביחס לעלייה של כ-3% בת"א-125. מחיר היעד משקף כעת פער של כ-14%. הגם שנפתח פער, שקלול בין התמחור הנוכחי לצד החששות בטווח הקצר שנובעות בעיקר משוק האשלג, תומכים בהמלצה. שינוי המלצה ייתכן במידה והתמחור יהיה אטרקטיבי יותר ו/או שנקבל חדשות חיוביות יותר.

 

אשלג

לאחר מחצית 1 מצוינת, ברבעון 3 צופים יציבות עם ירידה ברבעון 4 בשל תחזוקה ושדרוג; לאחרונה נחתם חוזה עם הודו המשקף ירידת מחיר קלה; היצרניות מורידות ייצור על רקע ביקוש נמוך אך ספק אם צעדים אלו מספיקים.

 

כיל נהנתה במחצית ה-1 של 2019 ממחירי החוזים מול סין והודו שנחתמו לקראת סוף 2018 ועמדו על $290 לטון (עלייה של $60 מאשתקד). עם תחילת המחצית ה-2 החוזים התעכבו. לאחרונה נחתם מול הודו לפי 280 דולר, המגלם ירידת מחיר של כ-10 דולר. מדובר בחוזה דומה לזה שחתמו יצרניות אחרות בשבוע האחרון, כך שהאירוע הינו בצפי. בדומה ליצרניות אחרות, החוזה נחתם לחצי שנה בלבד, לעומת חתימה לשנה מלאה בעבר, כך שהוא מקנה וודאות חלקית בלבד לרמת המחירים בעתיד. ביתר השווקים ניכר לחץ על הביקוש, בדגש על סין שבה המלאי גבוה. לאור כך, ייתכן ומול סין לא ייחתם חוזה השנה, אירוע חריג ביחס לעבר.

 

נזכיר כי בשל הביקוש הנמוך, יצרניות האשלג הודיעו לאחרונה על הפסקות ייצור, המהוות כ-4.5% מסך התפוקה הגלובלית. עם זאת, קיים חשש כי אלו לא מספיקות על מנת לתמוך במחירים בשוק הנוכחי בטווח הקצר. מעבר למגמות השוק, ברבעון 4 צפויה ירידה אצל כיל בשל עבודות תחזוקה ושדרוג בים המלח. התחזוקה צפויה להוביל מ-2020 לעלייה בכמות הייצור. שקלול כלל המגמות אנו צופים למגזר האשלג ברבעון 3 יציבות וברבעון 4 ירידה.

 

ברום

בברום צפויה יציבות, לאחר עלייה במחצית ה-1; בדשני הפוספט המחירים עדיין נמוכים, אך ההתמקדות של כיל במוצרי המשך תורמת ליציבות בברום, המחירים עדיין גבוהים, אך קיימת האטה בצמיחה החדה שניכרה במחירים מאז תחילת השנה. בתמיסות הצלולות מבוססות הברום המכירות שבו לרמתן הנורמלית, ביחס למכירות גבוהות מאוד אשתקד. בשקלול אלו צפויה יציבות ברווח של המגזר. בדשני הפוספט עדיין קיימת ירידת מחירים חדה. עם זאת, כיל הצליחה עד כה להתגבר על כך ע"י מיקוד במוצרי המשך. אנו חוזים המשך של מגמה זו, אם כי בצורה מתונה יותר, מה שמניב ירידה קלה ברווח הצפוי ברבעון 3.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה