חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.47% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.45%. מבין הסקטוריאליים הוביל את הירידות מדד הנפט והגז

מערכת ספונסר 30/10/2019 18:03

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.47% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור דומה של כ – 0.45%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.24% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את הירידות מדד הנפט והגז שירד כ – 2%. מדד הביומד בלט כשעלה כ – 1.34%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, נייס ואלקטרה בעלייה. מניות פועלים, כיל, דיסקונט, טבע ואלביט מערכות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אפקון החזקות שעלתה כ – 2.79%, ואחריה עלו מניות אורמת טכנו, הבורסה לניע בת"א, אודיוקודס, אשטרום נכסים, נורסטאר, אלקטרה נדלן ושפיר הנדסה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית איידיאיי ביטוח שירדה בכ – 4.92%, ואחריה ירדו מניות צור, תמר פטרוליום, קבוצת דלק, ישראמקו יהש, קמטק, מבני תעשייה ונפטא.

היקף המסחר היום עמד על כ – 886 מיליון ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות ובאירופה מגמה מעורבת.

אדמה מפרסמת היום דוחות עם מכירות שיא ברבעון השלישי: המכירות הסתכמו ב-935 מיליון דולר, למרות תנאי שוק מאתגרים לאורך השנה. הרווח הנקי עמד על 42 מיליון דולר, עלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה.

נאוטקס מתחילה טיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן. התחלת הניסוי הקליני הוא ציון דרך בשיתוף הפעולה בין נאוטקס וחברת אסטרה-זניקה בבדיקת השילוב של שתי תרופות לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי.

פנאקסיה היא הראשונה בישראל שתקבל תקן אירופאי לייצור מוצרי קנאביס. החברה סיימה בהצלחה ביקורת רגולציה אירופאית לקראת קבלת תקן ייצור אירופאי EU-GMP המאפשר לייצא מוצרי קנאביס רפואי לאירופה.

 ויקטורי רוכשת 5 סופרמרקטים ממגה ויינות ביתן. תמורת העסקה עומדת על כ - 63 מיליון ₪. הסניפים ממוקמים בערים יבנה, רחובות, מבשרת, נתיבות וטירת הכרמל, בהם לא היתה לחברה נוכחות עד היום.

טוגדר קיבלה רישיון מהי”קר להפעלה מסחרית של החווה בישראל. בכוונת החברה לשתול באופן מיידי בהיקף משמעותי על מנת לספק למטופלים תוצרת קנאביס רפואי. החברה מעריכה כי תתחיל לרשום הכנסות ברבעון הראשון של שנת 2020.

עלייה של 7.7% נמדדה ברכישות בכרטיסי אשראי בחודשים יולי - ספטמבר 2019. מדובר בעלייה קטנה יותר מזו שנרשמה בחודשים אפריל - יוני ועמדה על 10.3%. ברכישות של מזון ומשקאות חלה עלייה של 5.7%.

קבוצת אביסרור תשקיע ביוניבו 12 מיליון ש”ח. החברה רוכשת 1.225 מיליון מניות של החברה וכחצי מיליון אופציות ב - 6 מיליון ₪ ומעמידה הלוואה לחוות עמית בסכום זהה.

בקשה לתביעה ייצוגית נגד כלל ביטוח בקשר להפרשי הצמדה וריבית בביטוח רכב: התובעים טוענים שכלל גובה שלא כחוק הפרשי הצמדה וריביות גבוהות בפוליסות הרכב. סכום התביעה הייצוגית לקבוצה מוערך בסך שלא יפחת מ -5,000,000 ₪.

גו.די.אם השקעות ממנה את ד”ר אהוד שפירא ליו”ר דירקטוריון החברה. שפירא כיהן כיו"ר בית ההשקעות פסגות בין השנים 2011 ל - 2018; החברה בוחנת כניסה לתחום הקנאביס הרפואי.

אס.אר אקורד מפרסמת דו”חות ומוכרת עד 20% לאייפקס. החברה דיווחה אמש על גידול של 75% ברווח הנקי. הבוקר הודיעה על מכירה של 10% מהחברה לקרן אייפקס בדיסקאונט של 7% עם אופציה לרכישת 10% נוספים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה