קבוצת אביסרור תשקיע ביוניבו 12 מיליון ש”ח

החברה רוכשת 1.225 מיליון מניות של החברה וכחצי מיליון אופציות ב-6 מיליון ₪ ומעמידה הלוואה לחוות עמית בסכום זהה

חדשות ספונסר 30/10/2019 12:26

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו מדווחת היום כי היא וחוות עמית שבשליטתה התקשרו בהסכמים עם חברת אי.גיי.ווי פארם מקבוצת אביסרור, לפיהם הקבוצה תשקיע בחברה סך של כ-6 מיליון ₪ בתמורה ל – 1.225 מיליון מניות רגילות במחיר של 4.89 ₪ למניה, סכום המשקף אפסייד של כ-55% ממחיר הסגירה של המניה אמש.

 

בנוסף יוקצו לחברה 500 אלף כתבי אופציה המירים למניות החברה. העססקה משקפת שווי חברה של כ-122 מיליון ₪ לפני הכסף. על ניירות הערך המוצעים, לרבות מניות שינבעו ממימוש כתבי האופציה, יחולו מגבלות חסימה ויהיה איסור להציע תוך כדי המסחר בבורסה את המניות המוצעות ומניות המימוש למשך ששה חודשים מיום הקצאת המניות ומיום הקצאת כתבי האופציה.

 

בנוסף, קבוצת אביסרור תעמיד הלוואה לחווה בסך כולל של 6 מיליון ₪. ההשקעה בתמורה להקצאת מניות שיהוו לאחר ההקצאה כ-22.9% מהון המניות של החווה וכן הלוואה שתישא ריבית שנתית בשיעור של 5% ובתנאים נוספים שנקבעו בין החווה לחברה.

 

בד בבד עם חתימת ההסכם, נחתמה תוספת להסכם לפיה שיעור האחזקות של החברה בחווה לאחר השלמת הסכם אביסרור יהיה כ-51.01%. כניסתו של רכיב ההשקעה בהסכם, מותנה בין היתר בקבלת אישור היק"ר להקצאה.

 

תמורת ההשקעה בחברה ובחוות עמית וכספי ההלוואה לחוות עמית ישמשו להקמת החווה ולתפעולה, וכן לפעילות השוטפת של החברה. על פי הערכות החברה הקמת החווה צפויה להסתיים כפי שדווח בעבר במהלך רבעון ראשון 2020 .

 

השלמת הקמת חוות עמית הינה חלק משמעותי מהאסטרטגיה וחזון החברה לשליטה מלאה בכל שרשרת היצור. החווה נדרשת לעמוד בתקינה הישראלית והאירופאית לצורך האפשרות לייצא את התוצרת לחו"ל. לשם כך, יוקמו בחוות עמית חממות טכנולוגיות, מערך ייבוש ועיקור, כספות אחסנה, מערכות מים מתוחכמות ועוד.

 

אמש דיווחה החברה כי קיבלה אישור להיות בעלת השליטה בחוות הקנאביס הרפואי ”עמית”. בנוסף קיבלה יוניבו רישיון מהיק"ר לעיסוק והחזקה של סם מסוכן, אשר מאפשר לה לייצר באופן מסחרי במפעל ולהחזיק למעלה מ-2 טון של תפרחות ומוצרי קנאביס לשיווק בבתי מרקחת.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "לאחר שקיבלנו את האישורים למעבר לפעילות מסחרית מלאה, תחת האסדרה החדשה בתקינת GMP, אנו מחזקים את איתנותה הפיננסית של יוניבו ופועלים להאצת ההקמה של חוות "עמית". המעורבות האקטיבית שלנו בכל שרשרת הערך, לרבות גידול וריבוי צמחי קנאביס רפואי, דרך ייצור המוצרים ושיווקם לבתי מרקחת מבטיחה איכות גבוהה של מוצרים המסופקים למטופלים."

 

לצד הפעילות בארץ, יוניבו בוחנת פעילות בשווקים מחוץ לישראל, והיא נערכת לייצוא לכשיגיע, בין השאר באמצעות הכנות לקבלת תקינת EU-GMP למפעל במטרה לספק מוצרים ללקוחות איתם נחתמו חוזי מכירה והפצה. למיטב ידיעת החברה, בהינתן היתר ייצוא של מוצרי קנאביס רפואי ממדינת ישראל, על פי הוראות היק"ר, יהיה ניתן לייצא רק מוצרי קנאביס רפואי שיוצרו במפעלים בעלי תקן GMP שמחזיקה החברה.

 

בחודש אפריל 2019 השלימה יוניבו את הקמת המפעל באשקלון והיא החברה היחידה היום שמחזיקה בבעלות ישירה בכל הרישיונות בשרשרת הערך, על פי האסדרה החדשה. לחברה מרכז מו"פ פעיל והיא חברת הקנאביס היחידה שחתמה הסכם פיתוח עם ויאולי מבית "סאנרה" לפיתוח פורמולציה ייחודית למשאף מבית "ויאולי".  

 

המפעל של יוניבו משתרע על שטח של 750 מ״ר וכולל מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור מיוחדות. שטח הגידול של יוניבו עומד על מספר דונמים בדרום הארץ כך שבאמצעות עלויות ייצור והפצה בישראל, הנמוכות ביחס לשאר העולם, צפויה החברה לשמר ערך מקסימלי בין היצור למכירה. יוניבו הינה בין החברות הבודדות בעולם בתחום הקנאביס הרפואי אשר מנהלת את מערך הפיתוח החל משלב השתילה, הגידול, הייצור ועד שלב אספקת מוצרים רפואיים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה