חדשות שוק ההון

אס.אר אקורד מפרסמת דו”חות ומוכרת עד 20% לאייפקס

החברה דיווחה אמש על גידול של 75% ברווח הנקי; הבוקר הודיעה על מכירה של 10% מהחברה לקרן אייפקס בדיסקאונט של 7% עם אופציה לרכישת 10% נוספים

חדשות ספונסר 30/10/2019 09:43

א+א- 1

חברת האשראי החוץ בנקאי אס.אר. אקורד שבשליטת איש העסקים עדי צים ובניהולו של רו"ח אודי ניר, הודיעה הבוקר כי הגיעה להבנות למכירת חלק ממניות החברה לקרן ההשקעות AMI הקשורה לקרן אייפקס. בשלב ראשון תרכוש אייפקס 10% ממניות החברה במחיר של 45 ₪ למניה, מחיר המהווה דיסקאונט של כ-7% ממחיר המניה אמש.

 

בנוסף, יוענקו לאייפקס 2 אופציות, כל אחת בשיעור של 5% מהון המניות. אם אייפקס תממש את שתי האופציות, היא תחזיק ב-20% ממניות החברה.

 

מחיר המימוש של האופציה הראשונה הוא 60 ₪ למניה, ומחיר המימוש של האופציה השניה עומד על 66 ₪ למניה. שתי האופציות יהיו ניתנות למימוש בתקופה של 8 ו-30 חודשים ממועד ההשלמה, בהתאמה, בכפוף לקבלת אישורים והיתרים רגולטוריים, ככל שידרשו.

 

עדי צים מסר לאחר פרסום הדברים "אני שמח שאייפקס בחרה להשקיע בנו ולהיות שותפה שלנו וזאת לאחר בדיקת נאותות ארוכה. היו לנו הצעות מגופים גדולים במדינה שרצו להשקיע שותפות בחברה, אולם בחרנו באייפקס. אייפקס תפתח מקורות אשראי נוספים כולל בחול , ותתרום משמעותית להמשך הגידול והצמיחה של החברה. אנו נמשיך לפעול בצורה המיטבית כמו שהיינו עד היום עבור כל בעלי המניות שלנו"/

 

מאייפקס ישראל נמסר: בשנה האחרונה בחנו מספר חברות בתחום האשראי החוץ הבנקאי, ואנו מאמינים שחברת אס.אר אקורד, חברה מובילה בתחומה, הינה בעלת פוטנציאל צמיחה עצום בזכות שיטות העבודה שלה, ביזור לקוחות איכותי ואיכות ההון האנושי. 

 
ישנה סינרגיה גדולה בין פעילותה של אייפקס לאס.אר אקורד ובכוונתנו לפעול בשיתוף פעולה מלא כדי לשמר את תנופת החברה וצמיחתה בשוק האשראי החוץ הבנקאי
  

ההודעה על המכירה לאייפקס מגיעה לאחר שאמש לאחר המסחר פרסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2019 . החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם גידול מרשים במצבת לקוחות נטו לכ- 652 מיליון שקל, לעומת כ-390.9 מיליון שקל בתום התקופה המקבילה אשתקד.

 

האשראי מתאגידים בנקאיים ונותני אשראי אחרים לחברה גדל בכ-250 מיליון שקל, מכ-214.4 מיליון שקל ב- 30 בספטמבר 2018 לכ- 464.4 מיליון שקל ב-30 בספטמבר 2019.

 

הכנסות מימון בתשעת החודשים של 2019 גדלו בכ-67.8% והסתכמו בכ-80.6 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ- 48 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה נבעה עקב גידול בהיקף פעילות החברה, כפועל יוצא, בין היתר, מהגדלת ו/או קבלת מסגרות אשראי מבנקים ומנותני אשראי אחרים.

 

החברה סיימה את תשעת החודשים של 2019 עם רווח נקי של כ- 40.8 מיליון שקל, צמיחה של כ-75% לעומת רווח נקי של כ- 23.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. את הרבעון השלישי של השנה סיימה החברה עם גידול ברווח נקי של כ-69.8% לכ-15.7 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ-9.2 מיליון שקל ברבעון השלישי בשנת 2018.

 

החברה הכריזה על דיבידנד לרבעון של 8 מיליון שקל המצטבר מתחילת השנה לכ-24 מיליון שקל וזאת בהתאם למדיניות חלוקת הדיבידנד של החברה לפחות 50% (40% אשתקד) מהרווח הנקי בחישוב ותשלום רבעוני.

 

עדי צים: "תוצאות תשעת החודשים הראשונים של השנה מראות את העוצמה של פעילותנו, אנו ממשיכים לרשום צמיחה מהירה בכל הפרמטרים התפעוליים. ממשיכים לשתף את המשקיעים ברווחינו, באמצעות דיבידנדים, בהתאם למדיניות, ואנו סמוכים ובטוחים שנצליח להמשיך ולהגדיל את מצבת הלקוחות שלנו תוך המשך שמירה על איכותו"

 

צים הוסיף כי "בהזדמנות זו, אני רוצה לברך את הדירקטורים החדשים שהצטרפו לחברה, גיל גזית, אבי בניהו ונעמי אנוך, ואני בטוח שהם יתרמו לנו רבות".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עסקה יקרה, לפי פי 6 כמעט מהון עצמי

    PAN 30/10/2019 10:04