קנביט קיבלה רישיון לעיסוק והחזקת קנאביס בחוות הריבוי

הרישיון מאפשר לחווה להתחיל בפעילות מסחרית של ריבוי של עד 12,500 שתילי קנאביס; בנוסף תוכל החברה למכור שתילים לחוות גידול בארץ המחזיקות ברישיון

חדשות ספונסר 29/10/2019 11:57

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי קנביט מדווחת היום על קבלת רישיון מהיק"ר לעיסוק והחזקה של צמחי קנאביס רפואי בתנאי איכות IMC-GAP לתקופה של 12 חודשים לחוות הריבוי שלה.

 

בהתאם לכך, חוות הריבוי של קנביט תוכל להתחיל בפעילות המסחרית של ריבוי עד סך של 12,500 צמחים של קנאביס לשימוש רפואי מסוגים שונים ובשלבי הגידול השונים בכל נקודת זמן, ובין היתר למכור שתילים לחוות גידול של קנאביס לשימוש רפואי בישראל, המחזיקות ברישיון גידול לפי התקינה של היק"ר.

 

הרישיון התקבל לאחר שבחודש אפריל קיבלה חברת אגרו, חברה נכדה של קנביט בה מחזיקה החברה בשרשור ב-74% מהון המניות, אישור ייבוא ל-180 זרעי קנאביס ובהמשך לרישיונות המוגבלים שקיבלה החברה בחודש יולי לגידול וריבוי קנאביס לשימוש רפואי.

 

הרישיון בתוקף עד ליום 28.10.2020 לתקופת בחינת פעילות מערך המדיקליזציה בה נמסרים מוצרי הקנאביס למטופלים בבתי המרקחת.

 

בחודש ספטמבר חתמה קנביט על מזכר עקרונות לרכישת תיקון עולם תמורת 42 מיליון דולר, לאחר שהיק"ר ומשרד הבריאות לא אישרו לצחי כהן הבעלים והמייסד של תיקון עולם להמשיך כבעל העניין העיקרי בחברה וחייבה אותו לרדת לאחזקות של פחות מ-5% כדי להמשיך להחזיק ברשיון גידול חקלאי של קנאביס רפואי. מחצית מלקוחות החברה הזכאים לקבל קנאביס רפואי עברו לחברות אחרות, אך רשימת הלקוחות המלאה של החברה עומדת על כ-16 אלף מטופלים.

 

לקנביט יש גם הסכמים עם חברה אוסטרלית, להפצת מוצרי קנאביס עם קבלת כל הרישיונות והאישורים ועם תחילת הייצוא מישראל וכן הסכמים לביצוע מחקר בגידולים סרטניים עם האוניברסיטה העברית ובית החולים תל השומר ועם המדיקל סנטר בהרצליה לפיתוח מוצרי קנאביס.

 

מתחילת השנה עלו מניות החברה ב-59% אולם בחודש האחרון ירדה המניה בכ-13%. בשעה זו המניה מטפסת 6%

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה