רשות התחרות בוחנת את הקשר בין שב”א ומרכז הסליקה הבנקאי

לדעת הרשות עשויים להתקיים בין החברה ומס"ב יחסי תחרות ושיתופי פעולה ביניהן עשויים לפגוע ביחסים אלה וכי מדובר בהסדר כובל; מהחברה נמסר כי היא בוחנת את הפרטים

חדשות ספונסר 29/10/2019 10:37

א+א-

חברת שירותי בנק אוטומטים (שב"א) מדווחת היום כי קיבלה פניה מרשות התחרות בענין הזיקות המשותפות של החברה ושל מרכז סליקה בנקאי (מס"ב).

 

בפניית רשות התחרות נטען כי למרות השינוי במבנה הבעלות בחברה שבוצע לאחרונה, וכחלק מיישום הוראות החוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל, שבעקבותיו הבנקים הגדולים מחזיקים בפחות מ-50% ממניות החברה בעוד מלוא הון המניות של מס"ב עדיין מוחזקות בידי חמשת הבנקים הגדולים, 

 

החברה ומס"ב ממשיכות לקיים ביניהן זיקות משמעותיות ובכלל זה מטה הנהלה ומשרדים משותפים, תשתית טכנולוגית ומתקני גיבוי משותפים, וכן שירותים משותפים נוספים.

 

לדעת רשות התחרות, על פני הדברים, עשויים להתקיים בין החברה ומס"ב יחסי תחרות, בפרט על רקע השינויים במבנה הבעלות של החברה. שיתופי פעולה מהסוג המתואר בין מתחרים עלולים לעורר מגוון רחב של חששות תחרותיים, ובכלל זה צינון התחרות בין הצדדים לשיתוף הפעולה וזליגת שיתוף הפעולה לתחומים שבלב התחרות שבין הצדדים, וזאת במיוחד כאשר שיתוף הפעולה נוגע גם למערכי קבלת ההחלטות בתוך הצדדים.

 

נוכח האמור, סבורה רשות התחרות כי מדובר לכאורה בהסדר כובל אשר לא זכה לאישור או היתר זמני מטעם בית הדין לתחרות או פטור מטעם הממונה על התחרות. כמו כן סבורה רשות התחרות כי לנוכח החששות התחרותיים האפשריים לדעתה ספק רב אם ההסדר עומד בתנאי פטור סוג מפטורי הסוג שנקבעו בחוק התחרות הכלכלית.

 

בסיכום פנייתה ביקשה רשות התחרות כי החברה תפעל לאלתר להביא לסיום של ההפרה לכאורה ולתיקון המצב המתואר לעיל. החברה סבורה כי שיתוף הפעולה המתואר אינו בגדר הסדר כובל ואינו עולה כדי הפרה כלשהי והיא בוחנת את פרטי הפנייה ומשמעותה. 

משב״א ומס״ב נמסר: ״לא חל כל שינוי במערכת היחסים העסקית שבין שב״א למס״ב. מדובר בפעילות עסקית ארוכת שנים אשר תורמת רבות לשתי החברות ולפיתוח הטכנולוגיה בשוק הפיננסים לטובת המשק וכלל הציבור בישראל.
 
״החברות סבורות כי אין בשיתוף הפעולה ביניהן הפרה כלשהי והן בוחנות את פרטי הפניה של רשות התחרות והמשמעות שלה. החברות מתכוונות לקיים דיאלוג ולהבהיר את הדברים לרשות״.
 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה