חדשות שוק ההון

המסחר בת”א יפתח על רקע עליות בעולם

בוול סטריט נרשמה אתמול סגירה ירוקה ובאירופה ננעלו הבורסות בעליות. המסחר באסיה מתנהל במגמה מעורבת

מערכת ספונסר 29/10/2019 08:22

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע העליות בבורסות בעולם. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירוק, בניו יורק נרשמו ירידות עליות בסגירה, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות קלות בפתיחה. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בעליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 1.01% ומניית אורמת טכנו בפער שלילי של 1.03%.

הבוקר דיווחה פנאקסיה מעבדות ישראל (הרודיום השקעות) כי הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית, נגד חברות מתחום הקנאביס וביניהן פנאקסיה. על פי הנטען בתביעה, החברות עצרו את אספקת הקנאביס בשיווק ישיר למטופלים, באופן הפוגע בנגישות לשירות הציבורי.

אתמול דווח כי שיח מדיקל חתמה על הסכמי ייצור והפצה למוצריCBD . ההסכם יהיה בתוקף למשך שלוש שנים. העסקה היא חלק מאסטרטגיית החברה להתרחבות לשווקים ותחומי פעילות חדשים.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד בזק בגין התשלום הקבוע בטלפון קווי: לקוחות החברה טוענים שהחברה לא מפרטת את מרכיבי התשלום הקבוע בגין קו טלפון או את הסכום המבוקש. הנזק האישי הנטען הוא 490 ש"ח ללקוח.

בית המשפט על דורי בנייה: ”אין ספק כי פני החברה לפירוק”. השופטת איריס לושי-עבודי: "יש לדחות את הסדר הנושים המוצע, הואיל וההסדר מציע הפעלה גרעונית של החברה על חשבון נושיה".

PTC רוכשת את Onshape, ספקית פלטפורמת SaaS לפיתוח מוצרים. היקף הרכישה עומד על 470 מיליון דולר. העסקה צפויה להיסגר בנובמבר 2019.

 רימוני השלימה את רכישת חברת אר.פי.אם. העסקה הושלמה לאחר שכל התנאים המתלים התקיימו; תמורת הרכישה עומדת על 6.5 מיליון ₪. הכנסות RPM בשנת 2018 עמדו על 10 מיליון ₪.

שר האנרגיה יובל שטייניץ העניק רישיונות לחיפוש נפט וגז לזוכות בהליך התחרותי. הרשיונות הוענקו לחברות הבריטיות CAIRN ו - PHAROS וכן לחברה הישראלית רציו ולחברת אנרג’יאן. הליך תחרותי נוסף צפוי להתקיים במהלך 2021.

יוניבו קיבלה תקן IMC-GMP למפעל ייצור הקנאביס. החברה תתחיל במכירת מלאי המוצרים שלה בבתי המרקחת בימים הקרובים; האישור יהיה בתוקף עד סוף אוקטובר 2020.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה