חדשות שוק ההון category name

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות רוב השערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.17% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.36%. מבין הסקטוריאליים הובילו את העליות מדדי הטכנולוגיה

מערכת ספונסר 28/10/2019 18:05

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב השערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.17% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.36%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.08% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את העליות מדדי הטכנולוגיה שעלו קרוב ל – 1%. מדד הבנקים עלה 0.42%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, נייס, טבע ואלביט מערכות בעלייה. מניות הבינלאומי, לאומי, דיסקונט ומזרחי טפחות ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית רדהיל שעלתה כ – 6.67%, ואחריה עלו מניות נורסטאר, בית שמש, אלקו, באטמ, פמס, אלקטרה צריכה ואלקטרה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית שפיר הנדסה שירדה בכ – 3.91%, ואחריה ירדו מניות אנלייבקס, תדיראן הולדינגס, שטראוס, הפניקס, מליסרון, מיטרוניקס ופז נפט.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.39 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות ובאירופה מגמה חיובית.

שיח מדיקל חתמה על הסכמי ייצור והפצה למוצרי CBD. שתי החברות קשורות לשיח ופועלות באירופה. ההסכם יהיה בתוקף למשך שלוש שנים. העסקה היא חלק מאסטרטגיית החברה להתרחבות לשווקים ותחומי פעילות חדשים.

בקשה לתביעה ייצוגית נגד בזק בגין התשלום הקבוע בטלפון קווי: לקוחות החברה טוענים שהחברה לא מפרטת את מרכיבי התשלום הקבוע בגין קו טלפון או את הסכום המבוקש. הנזק האישי הנטען הוא 490 ש"ח ללקוח.

בית המשפט על דורי בנייה: ”אין ספק כי פני החברה לפירוק”. השופטת איריס לושי-עבודי: "יש לדחות את הסדר הנושים המוצע, הואיל וההסדר מציע הפעלה גרעונית של החברה על חשבון נושיה".

PTC רוכשת אתOnshape, ספקית פלטפורמת SaaS לפיתוח מוצרים. היקף הרכישה עומד על 470 מיליון דולר. העסקה צפויה להיסגר בנובמבר 2019.

 רימוני השלימה את רכישת חברת אר.פי.אם. העסקה הושלמה לאחר שכל התנאים המתלים התקיימו; תמורת הרכישה עומדת על 6.5 מיליון ₪. הכנסות RPM בשנת 2018 עמדו על 10 מיליון ₪.

שר האנרגיה יובל שטייניץ העניק רישיונות לחיפוש נפט וגז לזוכות בהליך התחרותי. הרשיונות הוענקו לחברות הבריטיות CAIRN ו - PHAROS וכן לחברה הישראלית רציו ולחברת אנרג’יאן. הליך תחרותי נוסף צפוי להתקיים במהלך 2021.

יוניבו קיבלה תקן IMC-GMP למפעל ייצור הקנאביס. החברה תתחיל במכירת מלאי המוצרים שלה בבתי המרקחת בימים הקרובים; האישור יהיה בתוקף עד ה - 31.10.2020.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה