חדשות שוק ההון

מגדל מחפשת רוכש לאחזקותיה בקניון רמת אביב

החברה מפרסמת מכרז פומבי ומזמינה להגיש הצעות לרכישת עד 26.6% בחברת הקניון בגלל חוק הריכוזיות

חדשות ספונסר 24/10/2019 11:59

א+א-

חברת מגדל אחזקות נדל"ן המחזיקה במניות חברת הקניון, פרסמה הזמנה להגיש הצעות לרכישת אחזקותיה. חברת הקניון היא חברה פרטית שמניותיה מוחזקות כ-73.4% על ידי חברת מליסרון הציבורית, וכ-26.6% על ידי מגדל אחזקות נדל"ן שהיא חברת בת בבעלות מלאה של מגדל ביטוח.

 

חברת הקניון היא חברה פרטית, שבעלותה קניון רמת אביב הכולל שטחי מסחר וכן מגדל משרדים ושטחי משרד סמוכים המיועדים להשכרה ובנוסף גם שטח מסחרי ליד הקניון.

 

על פי חוק הריכוזיות מוטלת חובת הפרדה בין גופים פיננסים משמעותיים לתאגידים ראליים משמעותיים. החוק אוסר על החברה להמשיך ולהחזיק במניות חברת הקניון, מעבר לשש שנים מיום פרסום החוק. מגדל סיווגה סכום של 206 מיליון ₪ (זכויות של 16.6% מהון הקניון) כנכס המוחזק למכירה.

 

בהצעה שמפרסמת מגדל היום, היא מציעה לרכישה את מלוא מניותיה או חלק מהחזקות מגדל בחברת הקניון (כ-16.6% מהון המניות המונפק של החברה). עוד מציינת מגדל כי אינה כפופה לדיני המכרזים ואינה מתחייבת לקבל את ההצעה הגבוהה ביותר.

 

על פי דו"חות מגדל לסיכום שנת 2018, רווחי הקניון עומדים עדו על כ-86 מיליון שקלים. על פי הערכות שווי לחברת הקניון, הוא עומד על כ-1.2 מיליארד ש"ח.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה