חדשות שוק ההון

טבע הגיעה להסדר בפרשת משככי הכאבים ב-45 מיליון דולר

החברה תשלם 20 מיליון דולר במזומן בתוספת 25 מיליון דולר בתרופות המטפלות בהתמכרות לאופיאטים; המניה חוזרת הבוקר לתל אביב עם פער ארביטראז’ של 15%

חדשות ספונסר 22/10/2019 09:35

א+א-

חברת טבע דיווחה אמש כי הגיעה להסדר בפרשת משככי הכאבים בארה"ב. ימים ספורים לפני תחילת המשפט בקליבלנד אוהיו, הגיעו טבע ושלוש חברות נוספות שנתבעו בפרשה להסדר עם שני מחוזות במדינה שתבעו מהן 8 מיליארד דולר.

 

על פי מתווה ההסדר, טבע תשלם 20 מיליון דולר במזומן על פני שלוש שנים, וכן תספק תרופות לטיפול בהתמכרות מסוג בופרנורפין נלוקסון בשווי של 25 מיליון דולר. בשלב זה כל החברות הנאשמות הגיעו להסדר למעט Walgreens Boots Alliance.

 

עוד מדווחת החברה כי השיגה הסכם עקרוני עם עורכי הדין בצפון קרוליינה, פנסילבניה, טנסי וטקסס, לפיו תספק החברה את התרופות לטיפול בהתמכרות במהלך עשר שנים, ובכמות ששוויה הסיטונאי מוערך בכ-23 מיליארד דולר ובתוספת של עד 250 מיליון דולר במזומן במהלך העשור הקרוב.

 

כל ההסדרים אינם כוללים הודאה באשמה מצידה של טבע או של שאר החברות המעורבות. לאחר ההודעה, זינקה מניית טבע בניו יורק בשיעור של כ-9%, ובסה"כ במהלך השבוע זינקה המניה בשיעור של 14%. אך האג"חים של החברה ירדו שכן החששות של המשקיעים שטבע לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח גדלו.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה