חדשות שוק ההון category name

טבע הציעה הסדר פשרה בפרשת האופיאטים, המניה מזנקת

החברה הציעה להעניק תרופות גנריות בשווי של כ-15 מיליארד דולר על פני עשר שנים; התרופות כוללות גם את אלה המסייעות להילחם במינון יתר של אופיואיטים

חדשות ספונסר 16/10/2019 11:28

א+א-

חברת טבע הציגה הצעה להסדר פשרה בפרשת האופיאטים ימים ספורים לפני פתיחת המשפט באוהיו, כך על פי דיווחים של אתר בלומברג בארצות הברית. על פי מתווה ההסדר שפורסם, החברה מציעה למסור תרופות גנריות בשווי של כ-15 מיליארד דולר במהלך תקופה של 10 שנים, כולל תרופות שמטרתן טיפול בהתמכרות למשככי כאבים.

 

ההצעה אמורה ליישב את כל התביעות שהוגשו נגד החברה בארה"ב הנוגעות לשיווק ולשימוש בתרופות משככי הכאבים של החברה. טבע כבר הגיעה להסדר פשרה במדינת אוקלהומה באחד מהמשפטים המתנהלים בנושא וכעת היא נערכת לפתיחת המשפט המרכזי בקליבלנד, אוהיו, המרכז למעלה מאלפיים תביעות שונות.

 

ההצעה של טבע מדברת כאמור על מתן תרופות ששווין בשוק הוא כ-15 מיליארד דולר, אולם העלויות המיוחסות לטבע נמוכות הרבה יותר שכן עלויות הייצור לא מסתכמות בסכומים המדוברים. באופן כזה טבע לא תאלץ להיפרד מעוד מזומנים שלא קיימים בקופתה, והחשש מחדלות פירעון של החברה מתרחק.

 

על פי דיווחים נוספים בעיתונות הכלכלית העולמית, גם חברת ג’ונסון&ג’ונסון הציעה הסדר פשרה בפרשה בגובה של 4 מיליארד דולר. ההצעה של ג’ונסון מגיעה בהמשך להצעות של מספר מפיצי תרופות בארה"ב, ביניהם  McKesson Corp ו- Cardinal Healthלשלם 18 מיליארד דולר כדי למחוק את כל התביעות.

 

הוול סטריט ג’ורנל דיווח אמש (יום ג’) לראשונה על ההצעה של המפיצים ולפי הדיווח הכסף ישולם במנות שנתיות של מיליארד דולר כל אחת. במידה וכל הצעות הפשרה יתקבלו, לא יתקיים המשפט באוהיו.

 

מניית טבע עולה כעת בתל אביב בשיעור של כ-6.5% ובניו יורק עולה המניה בשיעור של כ-2% לפני פתיחת המסחר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה