חדשות שוק ההון

סאפיינס רוכשת את חברת Calculo הספרדית

המטרה העיקרית של הרכישה היא להתרחב לשוק הספרדי בטווח הארוך; Calculo צופה שהכנסות לשנת 2019 יסתכמו בכ-10 מיליון דולר

חדשות ספונסר 10/10/2019 15:12

א+א-

חברת התוכנה סאפיינס, הנסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק (NASDAQ, TASE: SPNS), מודיעה היום כי חתמה על הסכם סופי לרכישת Calculo, ספק ספרדי המציע פתרונות לחברות ביטוח בשוק הספרדי, וכן שירותי ייעוץ ומיקור חוץ.

 

חברת Calculo הוקמה בשנת 1966 והיא מונה למעלה מ-150 מומחי ביטוח ו-25 לקוחות מקרב חברות הביטוח בספרד. זוהי אחת החברות הגדולות ביותר בתחום מערכות הביטוח באירופה, ובסאפיינס מקווים כי בעזרת הרכישה יוכלו להמשיך ולהרחיב את פריסתה הגלובלית של החברה, ע"י חדירה לשוק האיברי.

 

סאפיינס תמשיך להשקיע ולתמוך במוצרי Calculo, כולל מערכת הליבה e-Tica ופתרונות אחרים ללקוחות קיימים וחדשים, תוך שהיא מציעה את המוצרים שלה על בסיס פלח שוק (ביטוח אלמנטארי וביטוח חיים ופנסיה) ורבדים שונים. הפתרונות של סאפיינס יסופקו גם ללקוחות ספרדים גלובלים.

 

חואן מזיני, אנליסט בכיר לשירותים פיננסיים בחברת הייעוץ והמחקר Celent, ציין: "ב-Celent אנו רואים שלושה כוחות חופפים בעלי השלכות רחבות על מרחב מערכות הביטוח הליבה בספרד: הרלוונטיות של החדשנות והטרנספורמציה הדיגיטלית עבור מבטחים, יחד עם שנים רבות של הוצאות IT המיועדות לתחזוקת מערכות, והמספר ההולך וגדל של הצעות מספקים מבוססים וחדשים לשוק זה.

 

הצורך, האמצעים וההזדמנות התכנסו יחד - זה עיתוי מצוין להיכנס לשוק זה, היות ואנו צופים כי מבטחים ישקיעו במערכות חדשות בשנים הקרובות. אין זה מפתיע, ואף מתבקש, שסאפיינס עשתה את הצעד הזה בדרך להפוך לשחקן מוביל בשוק הספרדי".

 

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס, הוסיף כי "רכישה זו הייתה החלטה פשוטה יחסית עבורנו, היות שהיא צפויה להאיץ משמעותית את טביעת הרגל הגלובלית שלנו, תוך שהיא מסייעת לנו לחדור לשוק האיברי הגדול. מהלך זה עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הצמיחה והפיתוח שלנו - הוא מאפשר לנו להתרחב גיאוגרפית, להרחיב את בסיס הלקוחות שלנו, ומוסיף צוות מומחים מוכשר, כמו גם יכולות ושירותים משלימים לפורטפוליו המוצרים שלנו".

 

"אנו רואים ברכישה זו כזרז להזדמנויות צמיחה לטווח הארוך שיישמרו ע"י מכירת מערכות הליבה והדיגיטל של סאפיינס לשוק, עם אחוז גבוה של מערכות שפותחו ע"י הארגון. בנוסף, סאפיינס תשפר עוד יותר את המוצרים והשירותים הקיימים שלה ע"י שילוב צוות המומחים של Calculo לצד יכולות ייעוץ ותמיכה נוספות. סאפיינס תקבל בברכה את צוות Calculo, ומאמינה שתוכל לייצר ערך רב יותר ללקוחות ולבעלי המניות שלה", סיכם על-דור.

 

"רכישה זו תאפשר לצוות Calculo וללקוחותיה גישה לטכנולוגיה חדשנית, נטוורקינג גלובלי ומשאבים נרחבים", הדגיש דיוגו מוריס סאנייר, מנכ"ל Calculo. "סאפיינס תיהנה מהמומחים המנוסים של Calculo, הידע בשוק המקומי והיחסים הקרובים שבנינו ושמרנו בספרד. אנו מצפים לעבור לארגון בצורה חלקה ככל האפשר וליצור עתיד מוצלח יחד עם סאפיינס".

 

המטרה העיקרית של הרכישה היא להתרחב לשוק הספרדי בטווח הארוך. Calculo צופה שהכנסות לשנת 2019 יסתכמו בכ-10 מיליון דולר עם רווחיות break-even. עסקה זו צפויה לתרום לרווחי החברה החל מסוף שנת 2020. סאפיינס תשלם במזומן לפי שווי של פחות מ- one-times revenue. 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה