חדשות שוק ההון

שיח מדיקל תקבל עד 1.8 מיליון דולר מהשלמת עסקת מיזוג של חברת קנאביס בארה”ב

לשיח 1.5% בחברת Valley Agriculture ; חברת Gloucester המחזיקה ב-100% ממניות Valley, השלימה מיזוג עם Cresco Labs, לפי שווי חברה של כ-120 מיליון דולר

חדשות ספונסר 10/10/2019 12:38

א+א- 2

שיח מדיקל גרופ (בורסת ת"א: שיח), חברת הקנאביס הרפואי בבעלות משפחת שריד, מדווחת כי תקבל תמורה של עד 1.8 מיליון דולר לאור השלמת עסקת מיזוג של חברת קנאביס בניו יורק, אשר שיח ליוותה בתחילת דרכה בהתבסס על הידע הייחודי של שיח בתחום הגידול ואשר בגינו הוקצו לשיח מניות בחברה ללא כל תמורה.

 

שיח, באמצעות חברת שיח שריד בע"מ (100%) מחזיקה בכ-1.5% ממניות חברת Gloucester Inc. האמריקאית. שיח מדווחת כי הושלמה עסקה למיזוג Gloucester עם Cresco Labs Inc., חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת CSE בקנדה וכן נסחרת ב-OTC בארה"ב. בתמורה למיזוג תקבל שיח (כבעלת מניות ב-Gloucester) סך של כ-460 אלף דולר במזומן וכן מניות ואופציות ב-Cresco, ששווי השוק שלהן מוערך, למועד הדוח, בכ-730 אלף דולר.

 

בנוסף, נקבע בהסכם המיזוג מנגנון תמורה נוספת (Earn out), לפיו בכפוף להשגת יעדים מסוימים, יהיו זכאים בעלי המניות ב- Gloucester ובכללם שיח, למזומן בסך של כ-140 אלף דולר נוספים וכן למניות ואופציות נוספות ב- Cresco ששווי השוק שלהן מוערך, למועד הדוח, בכ-430 אלף דולר.

 

סך תמורת המיזוג לשיח (מזומן, מניות ואופציות), בהנחה של השגת היעדים במלואם וקבלת מלוא התמורה הנוספת, מוערכת בסך של כ-1.8 מיליון דולר.

 

חברת Gloucester מחזיקה ב-100% ממניות Valley Agriculture LLC, חברה המאוגדת בניו-יורק המחזיקה ברישיון לגידול, ייצור ושיווק של קנאביס רפואי בניו-יורק, ארה"ב, וכן בעלת אישור להקמת ארבעה מרכזי חלוקה במדינת ניו יורק.

 

במסגרת שיתוף הפעולה של שיח עם Valley סייעה שיח בתהליך המכרז לקבלת האישורים והרישיונות הדרושים לגידול קנאביס רפואי בניו-יורק וכן בתכנון ובנייה של מתקני הגידול והעיבוד.

 

מנכ"ל שיח מדיקל גרופ, יוגב שריד ציין: ״עסקת המיזוג שהושלמה מהווה עדות נוספת לערך הרב הקיים בידע הייחודי שנצבר בשיח לאורך השנים. מודל ההשקעה שלנו בארה"ב הוכיח את עצמו, ובדעת החברה לבחון אפשרויות נוספות להרחבת מודל שותפות זה עם חברות נוספות בארה"ב ובעולם ליצירת ערך.

 

במקביל לשותפויות האסטרטגיות שלנו, שיח נערכת להגדלת כושר הייצור בישראל ופתיחת שווקי חו"ל, עם קבלת היתר הייצוא, ואני בטוח כי נדע להמשיך ולהרחיב את פעילותנו, תוך המשך צמיחה וחיזוק הרווחיות".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הם חתמו לפי שווי חברה כ 400m שקל

  בארץ נסחרת 248m שקל..חסר כ 40%
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  danimege 10/10/2019 12:50

 2. 2
  יפה...לא מעט כסף.|52|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  danimege 10/10/2019 12:40