בית ההשקעות מור הופך לבעל עניין בקבוצת חג’ג’

מור ישקיע כ- 17 מיליון שקל ויגדיל את אחזקותיו ב 3 אחוז כך שיחזיק לאחר ההקצאה בכ-7.3% ממניות החברה

חדשות ספונסר 10/10/2019 12:29

א+א-

קבוצת חג’ג’, בשליטת האחים צחי ועידו חג’ג’, מדווחת היום כי התקשרה בהסכם עם בית השקעות מור, אשר ישקיע כ-17 מיליון שקל בחברה תמורת 3 אחוז ממניותיה ויהפוך לבעל עניין, לאחר שיגדיל את אחזקותיו לכדי כ-7.3 אחוז מהון מניות החברה.

 

בכך יהפוך בית השקעות מור לגוף המוסדי השני במעמד בעל עניין בחברה, בנוסף לילין לפידות. ההשקעה מבוצעת בתמורה להקצאה פרטית של מניות במחיר של 10.99 שקל למניה. בנוסף תקצה החברה למור בית השקעות אופציות ל-3 אחוז נוספים במחיר מימוש גבוה ב-10 אחוז ממחיר זה. הקצאת המניות למור מתבצעת לאחר עלייה של יותר מ-60% במניית קבוצת חג’ג’ בשנה האחרונה.

 

לפני כשבועיים זכתה החברה לביקושים בהיקף של כ- 200 מיליון ש"ח וגייסה סך של כ- 100 מיליון שקל בהנפקת אג"ח מסדרה ט’, בריבית של 3 אחוז בלבד (צמודה למדד), הריבית הנמוכה ביותר שגייסה החברה עד היום. ביקושי היתר שנרשמו היו יותר מפי שתיים מיעד הגיוס שהציבה החברה. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהמובילים בישראל ובהם מור, הפניקס, פסגות, נוקד, מיטב ועוד .

 

את סדרת האג"ח גיבתה חג’ג’ בבטוחה של הלוואת בעלים ביחס לחוב בפרויקט MOMA, הממוקם ברחוב סלמה בתל אביב. הפרויקט כולל ארבעה בניינים – שני מגדלים בני 18 קומות ושני בניינים בני שבע קומות.

 

מקבוצת חג’ג’ נמסר: "מדובר בהבעת אמון נוספת של השוק המוסדי בפעילות העסקית ובפוטנציאל של החברה.

 

קבוצת חג’ג’ היא אחת מחברות הנדל"ן הפעילות בישראל. שווי החברה עלה מתחילת השנה בכ-63 אחוזים לכ-570 מיליון שקלים.ההון העצמי שלה עומד על כחצי מיליארד ש"ח ובבעלותה פורטפוליו של פרויקטי נדל"ן מגוונים.

 

בין היתר השביחה החברה בשנה האחרונה פרויקטים רבים אותם היא תתחיל לבנות בקרוב ובהם מגדל בן 40 קומות בשדרות רוטשילד פינת שד"ל בתל אביב, מתחם MOMA שהפך מאזור מלאכה למגורים, מלונאות ומסחר, רחוב איינשטיין בו אושרה תב"ע שהגדילה משמעותית את היקף הזכויות של החברה וכן בפרויקט המרינה בהרצליה בו אושרה הכפלה של הזכויות לבניית המתחם .

 

לאחרונה סיימה קבוצת חג’ג’ למסור את מגדלי הארבעה, שני מגדלי משרדים בני כארבעים קומות ברחוב הארבעה בתל אביב, ובימים אלו מוסרת את מגדל רסיטל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה