חדשות שוק ההון

קפיטל פוינט: ארדידי חתמה על הסכם מיזוג עם איינובייט

תרכוש אינובייט את כל המניות של ארדידי בתמורה להקצאת של 19.5% ממניות אינובייט ומניות בכורה של החברה הניתנות להמרה למניות רגילות

חדשות ספונסר 10/10/2019 11:22

א+א-

חברת קפיטל פוינט מדווחת היום כי חברת ארדידי, המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-18.33%, התקשרה בהסכם מיזוג משולש הופכי עם חברת אינובייט, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת נאסד"ק בארה"ב ועוסקת בתחום הביוטכנולוגיה, בפיתוח תרופות למחלות אוטואימוניות ומחלות דלקתיות.

 

במסגרת המיזוג תרכוש אינובייט את כלל מניותיה של ארדידי בתמורה להקצאה של מניות רגילות של אינובייט בכמות המהווה  19.5%מזכויות ההצבעה ומהון המניות של אינובייט מיד לפני ההקצאה וכן מניות בכורה של אינובייט הניתנות להמרה למניות רגילות של אינובייט, בכפוף לקבלת אישור בעלי המניות של אינובייט בהתאם לכללי הנאסד"ק. מניות הבכורה לא תהיינה ניתנות למסחר.

 

עם השלמת המיזוג בעלי המניות הקודמים של אינובייט יחזיקו עד כ- 58.5% ממניות החברה הממוזגת ובעלי המניות הקודמים של ארדידי יחזיקו לכל הפחות בכ-41.5% מהון המניות של החברה הממוזגת בדילול מלא.

 

ההקצאה בפועל של מניות החברה הממוזגת כפופה להתאמות בהתאם להון הכספי שיושקע במועד השלמת המיזוג אשר עשוי לנוע בין גיוס הון ראשוני של 10 מיליון דולר ועד 25 מיליון דולר. עם השלמת המיזוג ישונה שמה של החברה הממוזגת ל-, 9 Meters Biopharma  וניירות הערך שלה צפויים להמשיך ולהיסחר בנאסד"ק.

 

ג’ון טמפרטו, המנכ"ל הנוכחי של ארדידי, יכהן כמנכ"ל של החברה הממוזגת ויצטרף למועצת המנהלים של החברה. כמו כן, מארק סירגו, יו"ר מועצת המנהלים של ארידידי יכהן כיו"ר מועצת המנהלים של החברה הממוזגת.

 

השלמת העסקה בין הצדדים כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, בין היתר, אישור אסיפת בעלי המניות של החברות, גיוס ההון, קבלת אישור רשות המיסים בישראל לעסקה.

 

בהודעה ששלחה החברה לבורסה, מציינות החברות המתמזגות כי נוכח העובדה שלשתי החברות תרופות בשלבי פיתוח מתקדמים, מחקרים קליניים משמעותיים, וצוות ניהולי עם ניסיון רב בתחומי פעילותן, המיזוג יצור חברה חזקה עם צבר מוצרים הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים. החברה הממוזגת תתמקד בפיתוח תרופות למחלות מעי נדירות ומחלות שכרגע אין להן מענה טיפולי, ובכלל זה התרופה הראשונה אי פעם בתחום הצליאק אשר צפויה להיכנס לניסוי קליני שלב 3 .

 

ארדידי פארמה מתמקדת בפיתוח תרופות יתום ומוצרים נוספים לטיפול במחלות מעי. לחברה שני מוצרים בשלב פיתוח קליני הנותנים מענה לחסר טיפולי הקיים כיום. 0315-RDD הוא מוצר הנמצא בשלב 2 של הפיתוח, המיועד לתת מענה לאי שליטה על סוגרים בנפגעי עמוד שדרה.

 

המוצר קיבל מעמד של תרופת יתום באירופה ומעמד של Track Fast בארה"ב. 1609-RDD נמצא בשלבי פיתוח ל ANI PRURITUS . ארדידי גם בוחנת פיתוחים חדשים בתחום מחלות פי הטבעת והחלק הסופי של המעי.

 

אינובייט הינה חברת ביוטכנולוגיה בשלבי פיתוח קליניים המתמקדת בפיתוח תרופות למחלות אוטואימוניות ומחלות דלקתיות. המוצר המרכזי של אינובייט הינו LAZAROTIDE ,הפועל על ידי הקטנת הדלף הבין תאי הקורה במעי והמאפשר חדירת אנטיגנים כדוגמת גליאדין במחלת הצליאק או טוקסינים במחלת NASH .

 

המחלות בהן קיימת הגדלת הדלף הבין תאי במעי כוללות צליאק, NASH ,מחלת קרוהן, אולצרטיב קוליטיס, תסמונת מעי רגיז, סכרת, ומחלות כיליה כרוניות. LAZAROTIDE הינה התרופה היחידה שהראתה שיפור משמעותי סטטיסטי בניסוי שלב 2, שכלל כ- 342 חולי צליאק. עד היום התרופה ניתנה במהלך ניסויים קליניים לכ-600 חולי צליאק תוך הדגמת פרופיל בטיחות השווה לפלצבו. LAZAROTIDE קיבלה מעמד Track Fast לטיפול בחולי צליאק.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה