לפידות קפיטל זכתה שוב ברכישת השליטה באפריקה ישראל

באסיפת מחזיקי האג"ח זכתה הצעת החברה ל-81% מהקולות; ההצעה המעודכנת של לפידות הסתכמה ב-1.348 מיליארד ₪

חדשות ספונסר 10/10/2019 10:02

א+א-

ביום ה’, לאחר אינספור דחיות, שינויים ועדכונים, התכנסה סוף סוף אסיפת מחזיקי האג"ח (סדרות כ"ו-כ"ח) של אפריקה ישראל והצביעה על שתי ההצעות לרכישת החברה בהסדר נושים, הצעתה של לפידות קפיטל זכתה גם הפעם במירב הקולות – 81% מתוך סך המשתתפים בהצבעה.

 

בהתאם להחלטת מחזיקי אגרות החוב, הנאמן ינהל משא ומתן עם לפידות לגיבוש הצעה ומסמכי הסדר מלאים, שבסיומו יגישו אפריקה השקעות, הנאמן ולפידות הודעה לבית המשפט לשם כינוס אסיפות נושים לאישור ההסדר.

 

בשבועות האחרונים התנהל קרב אינסופי בין לפידות קפיטל יחד עם אלטשולר שחם ובין חברת הנדל"ן י.ח. דמרי, כאשר כל צד מעלה את הצעתו ומשפר אותה. גם לאחר שמחזיקי האג"ח בחרו בהצעה של קפיטל לפני כחודש, הגיש יגאל דמרי הצעות נוספות ואילץ את מחזיקי האג"ח לחזור ולהצביע.

 

בהצעה האחרונה שעמדה מול מחזיקי האג"ח הציעה לפידות חבילת תמורות שהסתכמה ב-1.348 מיליארד ₪, בעוד שי.ח דמרי הודיעה במפתיע על הפחתת הסכום המוצע ב-11.5 מיליון ₪ והסבירה בהודעתה כי עדכון ההצעה כלפי מעלה נשלח "עקב טעות".

 

במהלך הימים הקרובים יפקידו החברה ואלטשולר שחם גמל ופנסיה בידי הנאמן פיקדון בסך של 51.18 מיליון ₪ בנוסף לפקדון בסף של 30 מיליון ₪ אותו הפקידו כבר בשבוע שעבר. סך התמורה במזומן אותו התחייבו לפידות ואלטשולר להעביר לקופת אפריקה עומד על 861.5 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה