חדשות שוק ההון

כלל ביטוח ופיננסים תשקיע כ-50 מיליון פאונד ברכישת אחזקות בחוות רוח באנגליה

הרכישה תקנה לכלל אחזקה של כ-8% בנכס; עד היום השקיעה כלל כ-1.5 מיליארד ₪ באנרגיה ירוקה בארץ ובעולם

חדשות ספונסר 07/10/2019 10:48

א+א-

כלל ביטוח ופיננסים מודיעה היום על חתימת עסקה לרכישת אחזקות בחוות רוח ימית (Offshore) פעילה באנגליה. במסגרת העסקה, תשקיע כלל כחמישים מיליון פאונד, אשר יקנו לה אחזקה של כ 8% בנכס המייצר אנרגיה מתחדשת. לחוות הרוח הנרכשת יש הסכם למכירת חשמל עם תעריף רצפתי, וכן זכאות לסובסידיות למשך 15 שנים קדימה. חוות הרוח הינה בהספק מותקן של כ-210 מגה וואט וממוקמת בים, כ-8 ק"מ מקו החוף של אנגליה. 

 

כלל ביטוח רוכשת כשליש מאחזקותיה של BAE, קרן פנסיה אנגלית המנהלת את הפנסיה של עובדי חברת BAE Systems, חברה ביטחונית בריטית למוצרי ביטחון ואווירונאוטיקה הנמנית בין חברות ההגנה הגדולות בעולם.

 

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "אנו ממשיכים באסטרטגיית ההשקעה לטווח ארוך בתשתיות בכלל ואנרגיה ירוקה בפרט, פרויקטים התואמים את האסטרטגיה של כלל ביטוח להשקעה בנכסים המניבים תשואה שוטפת ויציבה לאורך זמן. השקעה זו מצטרפת להשקעות נוספות של החברה שבוצעו לאחרונה בתחום התשתיות והאנרגיה בארץ ובעולם".

 

הפרויקט מתוחזק ומתופעל על ידי חברת Ørsted, שהינה אחת מהחברות הגדולות בעולם בתחום אנרגיה מתחדשת ומהחברות המנוסות בעולם בהקמה והפעלה של תחנות רוח. עם השלמת העסקה Ørsted תמשיך להחזיק ב- 50% מהבעלות בפרויקט, בנוסף ל- BAE שתחזיק כ- 17%, כלל ביטוח ופיננסים כ- 8% וביתרת הבעלות תחזיק קרן תשתיות מהגדולות בעולם.

 

סה"כ החשיפה הישירה של כלל ביטוח ופיננסים לתחום האנרגיות המתחדשות, בארץ ובעולם בחוב ובאקוויטי, עומדת היום על כ 1.5 מיליארד ₪. בחו"ל השקיעה כלל ביטוח ופיננסים רק לאחרונה כ- 27 מיליון אירו בפרויקט סולארי בספרד וכ- 20 מיליון פאונד בפלטפורמה ליצור חשמל מפסולת אורגנית בבריטניה.

 

בארץ כלל ביטוח פעילה מזה שנים בשוק האנרגיות המתחדשות בחוב ובהון, ומממנת פרויקטים סולאריים רבים לחברות גדולות בתחום, כגון אנלייט, שיכון ובינוי, EDF ומשקי הקיבוצים. בנוסף, בימים אלו בוחנת כלל ביטוח ופיננסים השקעות נוספות בפרויקטים באנרגיה מתחדשת בארץ ובעולם.

 

את העסקה הובילו בכלל ביטוח ופיננסים ליאת חזות, מנהלת ענף אשראי ותשתיות ודודי לוי, מנהל מחלקת תשתיות. משרד עו"ד פישר בכר חן ושות’ ייצג את כלל ביטוח בעסקה. בנקאות ההשקעות בעסקה נעשתה ע"י גרשלר פיננסים בע"מ.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה