ביולייט תשקיע מיליון דולר בחברה המפתחת טכנולוגיה בתחום מחלות העיניים

ביולייט תחזיק 4.5% מהחברה; ההשקעה בטרסיוס מצטרפת להשקעה נוספת שביצעה החברה לאחרונה בחברת סנאוקוליס בהיקף דומה;

חדשות ספונסר 06/10/2019 11:01

א+א- 2

חברת ביולייט מדווחת היום כי ביום ה’ (3.10.2019), חתמה החברה על הסכם השקעה להקצאה בדרך של SAFE (Simple Agreement For Future Equity) של מניות בחברת טרסיוס פארמה, חברה פרטית ישראלית, המפתחת פלטפורמה טכנולוגית לטיפול במחלות עיניים דלקתיות מסכנות ראיה.

 

ההשקעה בטרסיוס מצטרפת להשקעה נוספת שביצעה החברה לאחרונה בחברת סנאוקוליס, ועל פי הודעת החברה עולה בקנה אחד עם התכניות, היעדים והאסטרטגיה העסקית של החברה ומשתלבת כחלק מפיתוח פעילות הליבה בתחום מחלות העיניים של החברה.

 

על פי ההסכם, החברה תשקיע בטרסיוס כ - 1 מיליון דולר, מתוך סך גיוס בדרך של SAFE של עד כ- 1.5 מיליון דולר במועד החתימה על ההסכם. על פי ההסכם, החברה זכאית לקבל בתום 18 חודשים כמות מניות בכירות ביותר שיקנו לה כ- 4.5% מהון המניות המונפק והנפרע של טרסיוס בדילול מלא.

 

השקעת החברה על פי ההסכם נועדה, בין היתר, לצרכי פעילותה השוטפת של טרסיוס, קידום המחקר והפיתוח וביצוע ניסוי קליני שלב IIa/I לבחינת בטיחות ויעילות מוצר ה- TRS01 של החברה בארה"ב תחת מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה- FDA.

 

למיטב ידיעת החברה, מבין משקיעי החברה אשר השקיעו בסבבי גיוס קודמים נמנית, גם חברה בת של חברת התרופות ההודית סאן פרמצבטיקה, אשר יו"ר הדירקטוריון בה מר ישראל מקוב, הינו גם יו"ר הדירקטוריון של החברה, ואשר בעל השליטה בה, מר דיליפ שנגוואי, הינו בעל עניין בחברה מכח החזקותיו. למען הזהירות, ההתקשרות בעסקה זו אושרה לפנים משורת הדין על ידי ועדת הביקורת של החברה, קודם לאישורה על ידי דירקטוריון החברה.

 

טרסיוס, עוסקת בפיתוח פלטפורמה טכנולוגית לטיפול במחלות עיניים דלקתיות מסכנות ראיה וה- FDA האמריקאי קיבל את בקשת ה-IND שלה לביצוע הניסוי הקליני במוצר בארה"ב. ליבת הפעילות של ביולייט הינה השקעה, ניהול וקידום של פתרונות ייחודיים, אשר מטרתם לתת מענה לצורך ממשי הקיים בתחום מחלות העיניים.

 

בנוסף, החברה משקיעה בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית באמצעות מיקרומדיק טכנולוגיות, חברה ציבורית שמניותיה רשומות למסחר בבורסה בתל אביב.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מקוב

  לוזר אמיתי. לקח חברת אחזקה עם פוטנציאל וטחן את כל מחזיקי המניות.

  דני 07/10/2019 16:01

 2. 2
  ביולייט

  עובדת כמצופה יש מזומן השוק זול אפשר להגדיל את הפרוטופליו... ירצו יגייסו עוד דרך הבעלים ונבנים לאט לאט לטווח בינוני ארוך
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Blackalfa 06/10/2019 12:37